31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri kapsamında Bilecik Merkezde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Melek Mızrak Subaşı, belediye başkanı seçildi.

TÜZÜN, “BİLECİK, İHANETE SANDIKTA GEREKEN CEVABI VERDİ”

Akşam saatlerinde sonuçların kesinleşmesi üzerine çok sayıda vatandaş konvoylarla ve yürüyerek Cumhuriyet Meydanında toplandı. Burada yapılan kutlamalarda konuşan CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, ''''Biz 31 Mart seçimlerini bir dip dalgası olacağını düşünüyorduk ama başta Bilecik'te olmak üzere tüm Türkiye'yi tsunamiye çevirdiniz, kutluyorum. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrar kazandık. Hayırlı olsun. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 14 tane büyük şehir, 14 tane il belediye başkanlığı kazandık.

Biz bu seçimlerde bu iktidara sarı kart gösterin dedik. Ama siz bizi dinlemediniz. Kırmızı kart sandınız ki bütün Türkiye kıpkırmızı oldu. Önceki seçimlerde bu ülkede, balkonlarda tek kişi konuşuyor ve seviniyordu. Bu akşam 86  milyon seviniyor.

Bilecik kenti kuruluşun ve kurtuluşun kenti, hiçbir zaman ihaneti affetmedi. İhanet yapanlara sandıkta gereken cevabı hep verdi, dökmeye devam ediyor. Son bir haftadır birçok hemşehrimle iddiaya girdim. Bilecik merkezde en az 4 bin fark olacak diye. Fark 5 bine yaklaştı. Hepinize teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

SUBAŞI, “HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Kalabalığın alkışlarıyla söz alan Melek Mızrak Subaşı ise herkesin başkanı olacağının sözünü vererek, duygulandığı konuşmasına şöyle devam etti: ''Ben ilk defa bir konuşma yaparken bu kadar zorlandığımı, bu kadar heyecanlandığımı ve duygularımı kontrol edemediğimi hissediyorum. Bu seçimin, bu kalabalığın en güzel yanı tüm siyasi partilerden, halkın her kesiminden oy alabilmek. İşte sizler bunu sandıkta gösterdiniz. Biz 5 bin oy farkı attık. Yaklaşık 90 gündür sahalardaydık. Ne mutlu ki kalplere girebilmişiz.

Ne mutlu ki inancınızı sandıkta güçlendirdiniz ve gösterdiniz. Ben çok gurur duyuyorum. Bilecik'te büyümüş olmaktan çok gurur duyuyorum. İşte şimdi de hizmet zamanı. Biz belediyecilik anlayışımızla bütün ezberleri bozduk. Bozmaya devam edeceğiz. Çok güzel bir Bilecik inşa edeceğiz. Çok inanıyorum beş yılda yapamaz dedikleri her şeyi yapacağız. Siz bunların cevabını verdiniz. Ben de 5 yıl boyunca gecemi gündüzüme katacağım. Sizlere namus sözü veriyorum.

Nerede büyümüş olursa olsun, nereli olursa olsun, hangi siyasi. gönül vermiş olursa olsun sandıkta gelip oyunu Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Melek Başkan'a kullanan, kullanmayan, inanan, inanmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Sadece bir kesimin belediye başkanı değil, herkesin belediye başkanı olacağıma da söz veriyorum. Nasıl şeffaf belediyecilik yaptıysak anlayışla aynı anlayışla bu devam edecek. Ben emeği geçen halkımın herkese, örgütüme, gençlik kollarıma, kadın kollarıma, il il. yönetimlerime ve belediye meclis üyelerime çok çok teşekkür ediyorum.

Nerede büyümüş olursa olsun, nereli olursa olsun, hangi siyasi. gönül vermiş olursa olsun sandıkta gelip oyunu Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Melek Başkan'a kullanan, kullanmayan, inanan, inanmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Sadece bir kesimin belediye başkanı değil, herkesin belediye başkanı olacağıma da söz veriyorum. Nasıl şeffaf belediyecilik yaptıysak aynı anlayışla bu devam edecek. Ben emeği geçen halkımın herkese, örgütüme, gençlik kollarıma, kadın kollarıma, il yönetimime ve belediye meclis üyelerime çok çok teşekkür ediyorum. Sizler bana inandınız. Benim seçtiğim yönetime, belediye meclisine inandınız, inanılmaz güzel bir farkla belediye meclisi geliyor. İl genel meclisimize inandınız. İl genel meclisimiz de çok güzel bir sayıyla geliyor. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.''

Kaynak: BETÜL KESİK