Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, satışı iptal edilen çarşı merkezindeki AVM hakkında konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, gündemdeki iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı. Subaşı, basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

D S C 1346

Gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas, Subaşı’na “Çarşı merkezin bir AVM var. Hala bir türü açılamadı.Onun satışa çıkarmıştınız. Fakat bir hafta kala satış iptal edildi. Duyduğum kadarıyla satışı iptal eden şu anki Belediye Başkanı Sadık Kaya hakkında bir zimmet çıktığına dair iddia var?” sorusunu yöneltti.

Subaşı, AVM’nin gerekçesiz şekilde iptal edilemeyeceğini belirtirken, “Mevcut belediye başkanına zimmet çıkacaktır” dedi. Subaşı, açıklamasında şunları aktardı:

“AVM’nin ayın 19’unda satışı yapılacaktı. Zannediyorum benim de ayın 9’u gibi görev sürem sona ermek zorunda kaldı. Beş gün kala, dediğiniz gibi satış iptal edildi. Ama bu keyfi olarak satış iptal edilemez. Çünkü kamuda harcanan paralar vardır. Bunun bir bedeli vardır. Evet, ihale gerçekleşir. Yeterli derecede rekabet ortamı oluşmuşsa başkanın hakkı saklıdır. İptal edebilir. Ama hiçbir gerekçesiz, keyfiyete bağlı iptal edemez. Bununla alakalı zannediyorum 150 Bin kadar mevcut iptal eden belediye başkanına zimmet çıkacaktır.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK