CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde gazetemizin konuğu oldu.

Subaşı, siyasi süreç ve gündeme oturan iddialar ile ilgili gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ve muhabiri Betül Kesik’in sorularını yanıtladı.

"Birtakım gizli anlaşmalar var"

1,5 yıl boyunca devam ettirdiği Belediye Başkan Vekilliği görevinin ardından Belediye Meclisinde yapılan ittifak oyunlarının ve Bilecik’in parsel parsel satışı gündeminin perde arkasını anlatan Subaşı, “Birtakım gizli anlaşmalar. Kimlerin ne tehditler savurduğunu biliyoruz” diyerek dikkat çeken detayları da paylaştı…

"Belki de beni çok hakim gördüğü için..."

Geçtiğimiz günlerde konuk ettiğimiz Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman’ın “Projelerini neden 5 yılda gerçekleştirmediği” sorusuna yine gazetemiz aracılığıyla cevap veren Subaşı,“Mustafa Başkanıma ben de şunu da hatırlatmak istiyorum, belki de beni çok hakim gördüğü için 5 yıl belediye başkanlığı yaptığımı düşünüyor olabilir…” dedi.

"Bilecik’in bir ağabeye, ablaya değil, vizyonlu kişilere ihtiyacı var"

Yaman’ın “Bilecik’in bir ağabeye ihtiyacı var” vurgusuna Subaşı, “Bilecik’in bir ağabeye, ablaya değil, vizyonlu kişilere ihtiyacı var” sözleriyle cevap verdi.

“Bu döneme hayallerimle, projelerimle çıkıyorum."

“Bu döneme hayallerimle, projelerimle çıkıyorum.” diyen Subaşı, kendi yönetimindeki Bilecik’te nelerin değişeceğini gazetemizle paylaştı.

"Bilecik 5 yıl kaybetti" eleştirilerine yanıt

 “Bilecik, 5 yıl kaybetti, AK Parti döneminde yapılanları restore edip yeni yapılmış gibi tanıtıyor” eleştirilerine de cevap veren Subaşı, yapılan çalışmalardan bahsederek tebrik edilmesi gerektiğini söyledi.

Belediye Meclis listesi

Belediye Meclis Listesini oluştururken hangi kriterlerin ön plana çıktığını açıklayan Subaşı, farklı şehir derneklerinden isim yazılmasının “ayrımcılık” olarak yorumlanması iddialarına da yanıt verdi.

AVM VE DİĞER SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN KARARLI KONUŞTU

Şehrin kanayan yarası AVM’nin geleceği konusunda da kararlı konuşan Subaşı; diğer yandan dolmuş sorununun çözümü, gençler, kadınlar, yaşlılar ve tüm Bilecik için yapılacak projelerini de paylaşarak “dertlerinizin dermanı olacağız”dedi.

Subaşı özel röportajının tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz…

Kaynak: BETÜL KESİK