CHP Bilecik Belediye Başkanı Adayı Melek Mızrak Subaşı, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah” programında Meclis’te yapılan ittifak oyunlarını tüm Türkiye’ye anlattı.

Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Subaşı, Bilecik’te 1,5 yılda birçok projeye imza attıklarını belirterek, 31 Mart seçimleri için tüm Bilecik’in desteğine talip olduğunu ifade etti.

SUBAŞI’NIN BİLECİK PLANLARI

Küçükkaya’nın “Bilecik’in siyaseti merkez siyaset bağlamında önemlidir. Bilecik’te neler yapmak istiyorsunuz?” sorusuna yanıt veren CHP Bilecik Belediye Başkanı Adayı Melek Mızrak Subaşı “ben Mimar olarak teknik dokunuşlar yapmak isterim. Öncelikle bir trafik sorunumuz var, otopark sorunumuz var, bunları çözmek için çeşitli projelerimiz var. Yayalaştırma, cephe sağlıklaştırma ile ilgili birçok projemiz var, sosyal projelerimiz devam edecek. Herkesi kapsayan belediyeciliğimize devam etmek istiyoruz”dedi.

KÜÇÜKKAYA ARACILIĞIYLA İTTİFAK OYUNLARINI TÜM TÜRKİYE’YE ANLATTI

İsmail Küçükkaya’nın sorusu üzerine Bilecik haricinde ülke gündemine de bomba gibi düşen Belediye Başkanlığı seçim sürecini anlatan Subaşı, “CHP  2019 yerel seçimlerinde kazarak Belediyeyi aldı, daha sonra belli olaylardan dolayı mevcut Belediye Başkanı görevden uzaklaştırıldı. Daha sonra ben Belediye Meclis üyelerinin oylarıyla seçilerek göreve geldim. Yaklaşık 1,5 yıl boyunca görevimi yaptım sonrasında mevcut Belediye Başkanı istifasını verdi. Belediye Başkanlığından istifa ettiğinde Meclis yasa gereği bir daha toplanmak ve bir Belediye Başkanı daha seçmek zorunda. Ben de bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 11 oyunu aldım. AK Parti ve MHP’nin bir adayı vardı. AK Parti ve MHP’nin adayı 10 oy aldı. İYİ Partililer de kendi adaylarına oy verdiler. 2 tur bu şekilde geçti. 3. Tura başlarken AK Parti’nin adayı gerekçe göstermeden çekildi, 3. Turda bağımsız aday olan Sadık Kaya seçimi 14 oyla tamamladı” dedi.

Küçükkaya, ittifak oyunları ile yapılan seçim ile ilgili, “Cumhur ittifakı aslında İYİ Parti’ye Belediye’yi vermiş oldu” yorumunda bulundu.

Programın devamında Küçükkaya’nın “daha önce İYİ Partili isimle konuştunuz mu?” sorusunu yanıtlayan Subaşı, “Sadık Bey ile öyle bir iletişimimiz olmadı. Sadık Bey zaten Meclis 1. Vekiliydi. Biz ittifakı korumak için her zaman özveri gösterdik. İYİ Parti’den Belediye Başkan Yardımcımız da hala Belediye’de görev yapmaktaydı. Biz 31 Mart seçimlerinde bir yola çıktık. Yeni yapılacak yerel seçimlere kadar bu ittifakı sürdürmek zorundaydık çünkü bizler iki partinin de oyunu aldık” şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU’NDAN TAM DESTEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’den yeniden Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu ile Melek Mızrak Subaşı’nın İstanbul’da buluştuğu ziyarete de değinen Küçükkaya, İmamoğlu’nun, Subaşı’na tam destek sözü verdiği videoyu da yayınladı.

Subaşı, görüşmenin detaylarını aktarırken, “yaklaşık bir saat toplantı yaptık. İstanbul’u ve Bilecik’i konuştuk. Stratejilerimizi konuştuk, işbirliklerimizi, Marmara Bölgesi’ni konuştuk”dedi.

İYİ PARTİ BİLECİK’TE CUMHUR İTTİFAKINA MI DAHİL OLDU?

“İYİ Parti Bilecik’te Cumhur ittifakına mı dahil oldu?” sorusuna da yanıt veren Subaşı, “burada gözüken o, kapalı oylama oldu ama ben CHP Meclis Üyelerinin 11 oyunu da aldım”dedi.

“BİLECİK MELEK BAŞKANINI ÇOK SEVDİ”

Melek Mızrak Subaşı, son olarak ise şu sözlere yer verdi:

“Bizler 1,5 yıl boyunca şeffaf, adil, güzel bir Belediyecilik yaptık. 7’den 70’e tüm halkımızın yanındaydık. Birçok projeye imza attık, bunlar artarak devam edecek. Umarım 31 Mart yerel seçimlerinden büyük başarıyla çıkacaktır. Bilecik Melek Başkanını çok sevdi. Bizler aynı şeffaflıkla, aynı liyakatla tüm seçmenlerimizin oylarını alarak, oy verip vermeyen herkesin Belediye Başkanı olarak yolumuza devam edeceğiz ve güneşli 1 Nisan sabahına uyanacağız.” CAFER ELMAS

Editör: BETÜL KESİK