Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkanı Adayı Melek Mızrak Subaşı, Belekoma Tayfa ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda Belekoma Tayfa'nın taleplerini dinleyerek sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkanı Adayı Melek Mızrak Subaşı, "Böyle bir kahvaltıda buluştuğumuz için mutluluk duyuyoruz. Biliyorsunuz ki bizler 1.5 senelik başkanlık zamanımızda Bileciksporumuza sahip çıkmak için çırpındık. Bilecikspor’un başarılarının ve başarısızlıklarının da arkasındayız. Spor kulübümüzü elbette ki büyüteceğiz. Bu kalabalığı arttırmamız lazım. Faaliyetlerimizi arttırmamız lazım. Alt yapımızın güzelleşmesi lazım. Buna uygun olanak yerleri de açmamız ve bu tesisleri de yapmamız lazım. Bu konuda emin olabilirsiniz güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu güzel gençlerin bana bakışı var ya! Bu güzel gençlerin umudu olarak sizleri hayal kırıklığına uğratmayacağız arkadaşlar. Gençlerin sesi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Her zaman ulaşılabilir olduk. Her zaman ulaşılabilir olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 14.11.54 (2)

Subaşı, kendisine yöneltilen soruları şu şekilde yanıtladı:

Belekoma Tayfa’yı ne olarak görüyorsunuz Başkanım?

Arkadaşlar Belekoma Tayfa’yı Bilecik gençliği olarak görüyorum. Gençlerin sesi ve dili olarak görüyorum. Maçlara gittiğimde sizin o gümbür gümbür sesinizle mutluluk duyuyorum. Özellikle kız voleybol takımımıza o kadar güzel destekler verdiniz, galibiyetlerine vesile oldunuz ki. Kızlarımız bizim hep şunu dedi; ‘’Ya başkanım Belekoma Tayfa gelsin. Gelsin ki bizler de feyz alalım, güçlenelim’’ bu çok kıymetli. Sizleri gençlerin dili, birleştirici gücü olarak görüyorum.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 14.11.54

Herkesi bir dernek altında toplayabilir miyiz?

Tabii ki toplarız. Bir tesis yapmak lazım. Ya biz burada maçları yapamıyoruz arkadaşlar. Biz ilçemize gidiyoruz maç yapmak için, üniversiteden izin alıyoruz. En büyük sorunu hep birlikte yaşıyoruz. Biran önce stadyumumuz artık bitmeli. Biz hakikaten güzel bir kulüp yapmalıyız. Sizlerin sosyal alanını oluşturmalıyız. Sizleri orada toplamalıyız. Etkinlikler yapmalıyız. Orada güzel zaman geçirebileceğiniz masa tenisi gibi ne isteniyorsa onları koymalıyız. Toplantılar için bakın özel kafeteryalarda toplanıyoruz. Sizin kulübünüzde toplanmalıyız. Orada çaylarımızı içmeliyiz. Sizde orada aynı zamanda sosyalleşip kendi alanınızı büyütmelisiniz, gençlere örnek olacak etkinliklere imza atmalısınız, öncülük yapmalısınız. Memnuniyetle zaten istiyoruz bunu. 

Whatsapp Image 2024 02 17 At 19.44.28 (1)

Bilecik gençlerini bir araya getirecek bir dernek yok. Bizim böyle bir projemiz var. Bu derneği de sizinle beraber yapmak istiyoruz. Yapabilir miyiz?

Tabii ki Kitap Kafe gibi bir şey yapalım. Hatta onunla alakalı siz dernekleşin. Biz bağışlarımızla, desteklerimizle birçok çocuğumuza bırakın orada ders çalışmayı maddi destekte olalım. Üniversiteli gençlerimize, durumu olmayıp okuyamayanlara, Bilecik Gençleri, Belekoma Tayfa bir örnek teşkil etsin.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 19.44.28 (2)

Kaynak: Betül KESİK