Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkan Yardımcı Sedat Özlü,  derneğin ofisini taşıdıklarını ve yeni adreste yönetimle birlikte çalışmalara aralıksız sürdüreceklerini belirtti.

Derneğin çalışma ofisini Bozüyük Kapalı Çarşı'ya taşıdıklarını açıklayan Özlü, 1999 öncesi staj ve çıraklık sigorta girişleri olan herkesi ofislerine beklediklerini söyledi.

Başkan Yardımcısı Sedat Özlü, yaptığı açıklamada şöyle konuştu; "3308 Sayılı Kanun Kapsamında fiilen çalışmış sigortalıların, E-Devlet sisteminde görünen "4A Tescil Başlangıç" tarihi; "Hizmete Başlama Tarihi" olarak kabul edilmelidir. 1999 öncesi staj ve çıraklık sigortası olanlar bir an önce mağduriyetlerimizi giderilmesini talep ediyoruz.  Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları, EYT yasasında kapsam dışı kalmış ve büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Bu sebeple de bir süredir mağdurların hak araçlarımız devam etmektedir. Mağdur arkadaşlarımızla birlikte 1 yıl önce kurduğumuz derneğimizde, hakkımızı aramak için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik. Sesimizi duyurmak için büyük mücadeleler veriyoruz. İnşallah en kısa zamanda mağduriyetimiz giderilir.  1999 öncesi staj ve çıraklık sigorta girişleri olan tüm arkadaşlarımızı  ofisimize bekliyoruz. Ayrıca bizlere 0533 495 7311- 0507 516 65 00 numaralardan ulaşabilirler" dedi.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN