Söğüt ilçesinde (2019-2023) Eylem Planı kapsamında planlı alanlarda kentsel gelişim ve dönüşümün sağlanması amacıyla yapılan Örnek İmar Uygulamaları Projesi tamamlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Söğüt Belediyesince 100.000m²’lik alanda yapılan ‘Örnek İmar Uygulamaları Projesi’ iki yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanarak, kentsel tasarım projeleri de dikkate alınarak oluşan imar parsellerinin tescilleri sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Söğüt Belediyesince, Söğüt ilçesinde gerçekleştirilen uygulama ile bu bölgede taşınmazı bulunan, yaklaşık 2500 vatandaş, imarlı parsellerine kavuştu. Proje sonucunda; 670 adet imarlı arsa üretilirken, bölgenin ihtiyacı olan kamusal ve sosyal alanlar ayrıldı. Ayrılan bu alanlar içerisinde 2 adet dini tesis alanı, 4 adet eğitim tesis alanı, sosyal ve kültürel tesis alanları, 2 adet kreş alanı, 1 adet resmi kurum alanı ve 20den fazla yeşil alan bulunuyor.

Konu ile ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Mekânsal Planlama Daire Başkanı İsmail İlhan Altınok ve beraberindekiler Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’i ziyarette bulundu. BETÜL KESİK