Bilecik Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü nedeniyle Atatürk Parkı önünde vatandaşa pilav dağıttı.

Şoförlük mesleğinin çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek tüm şoförlerin 30 Kasım Dünya Şoförler Günü’nü kutlayan Oda Başkanı Selman Aydeniz, şöyle konuştu “Her işin kendine ait bir sorumluluğu var ama en çok sorumluluk getiren işlerden bir tanesi de şoförlük mesleğidir. Hem kendi canını hem de taşıdıkları canların sorumlulukların farkında olan, hayatın durduğu yerde durmayanların hikâyesidir şoförlük mesleği.

Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her evresinde olan gece gündüz demeden gideceği yere kadar her türlü zor şartlar altında emek harcayarak ulaştırmaya çalışan rızıklarının peşinde olan ailesi ve çocukları için vefakar cefakar gece gündüz her türlü tehlikeyi göze alarak ömrü yollarda geçen kazandığı her kuruşun anasının ak sütü gibi helal olan tüm Tırcı, kamyoncu, otobüsçü, minibüsçü, servisçi, taksici şoför esnafımızın 30 Kasım Dünya Şoförler Günü kutlu olsun.”