Cafer Elmas

Gölpazarı ilçesi son günlerde şok iddialar ve skandalla çalkalanıyor.

Gölpazarı Sağlık Meslek Lisesi Müdürü M.Ş. kız öğrencilerine sözlü tacizde bulunduğu iddiası ile Müdürlük görevinden alındı.

İddialara göre Gölpazarı Güner Orbay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde okuyan 4 kız öğrenci Okul Müdürü M. Ş.’yi kendilerine sözlü tacizde bulunduğu iddiası ile BİMER üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet ettiler.

Bakanlık da Bilecik Valiliği’ne yazı yazarak iddiaların araştırılmasını istedi. Valilik, Milli Eğitim’den görevlendirdiği Müfettişler ile soruşturma başlattı.

Gölpazarı'na giden ve tacize uğradıkları iddia edilen kız öğrenciler ile Okul Müdürü M.Ş.’nin ifadesini alan Müfettişler, Okul Müdürü hakkında diğer okul öğrencileri ile de anket yaptılar. Ardından düzenlenen ilk rapor kapsamında, incelemeyi derinleştirme ve soruşturmanın selameti açısından Okul Müdürü M. Ş. görevden alınarak Yenipazar Halk Eğitim Müdürlüğü’ne normal öğretmen olarak görevlendirildi.

Soruşturmanın devam ettiği olayın yargıya taşınıp taşınmayacağının soruşturma sonucunda belli olacağı, Okul Müdürü M.Ş’nin de kendine iftira atıldığı iddiasıyla Savcılığa suç duyurusunda bulunduğu gelen bilgiler arasında.