AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, en güçlü rakibi CHP Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’na jest yaptı.

31 Mart yerel seçimlerine giderken siyasetin kirli yüzü olarak bilinen düşmanlaşma ve ötekileştirme hareketlerinin yanında AK Partili Başkan Yaman’dan örnek bir hareket geldi.

Yaman, çarşı ziyareti sırasında Bilecik Belediyesi için yarışacağı en önemli isim olarak gösterilen CHP Belediye Başkan Adayı Subaşı’nın ofisine nezaket ziyaretinde bulundu. Subaşı o an orada bulunmadığı için Yaman, partililere çalışmalarında başarılar diledi.

 Sosyal medya hesabından Subaşı’nı etiketleyerek espirili bir paylaşım yapan Yaman, “Melek Mızrak Subaşı Başkanım biz geldik ama yoktunuz. İyi çalışmalar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yaman’ın bu samimi paylaşımı, soğuk savaş algısını kırarak “Siyasette görülmek istenen çok güzel bir tablo. Bilecik için yola çıkmış herkes samimi bir şekilde yan yana gelebilmeli. Bilecik’i birleştirecek ve güçlendirecek davranış bu olmalı” yorumlarını beraberinde getirdi.   

Kaynak: BETÜL KESİK