Bilecik'te eğitim veren  Mehmet Nuri Efendi Anaokulu'nun  öğrencileri sıcakların gelmesiyle, Kınık köyünden gelen çömlekçi ustası eşliğinde anneleri ile beraber çömlek yapmak için okul bahçesinde kolları sıvadı.

 Sevimli Bilginler'in öğretmenleri bu kez çocuklara, 'çamurla da sanat yapılabileceğini' gösterdi Öğretmenleri Büşra Altındağ ile birlikte okulun bahçesinde çocukların negatif enerjiyi atıp pozitif enerji toplamalarına, çocukların en sevdiği araç toprakla arkadaşlık etmelerini, uygulamalı eğitimi zirvede yaşamalarını sağladılar.

Mehmet Nuri Efendi Anaokulu yenilikçi, yerinde eğitim ile çocuklara sıkılmadan öğretmeyi amaçlayan, öğrenme ve keşfetme isteği kazandıran bu eğitim anlayışından dolayı velilerden de takdir topluyor.

Öğrenci velisi Büşra Şahin ve Seher Afacan ; “Onları mutlu görmek, bizi de mutlu ediyor. Gelen fotoğrafları görünce ben bu sınıfın velisi olarak çok çok mutlu oldum. Farklı şeyler keşfetmesi, gülerek eve dönmesi beni ayrıca gururlandırıyor. Çocuklarımız emin ellerde, aktif öğrenme deneyimi yaşadıkları için memnunuz. Çömlek ve yüzlerindeki gülümseme okul ve öğretmenlerinden, gönüllerimize hatıra olarak kaldı.” Sözleriyle memnuniyetlerini dile getirdiler.

Minikler çömlek yapımından sonra yaptıkları çömlek ile eve döndüler.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY