Bilecik İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Trafik Timleri ve Asayiş Timleri tarafından okul servis araçları ve sürücülerinin denetlemeleri gerçekleştirildi.

Öğrencilerin taşıma faaliyetlerini düzenli ve güvenli hale getirmek için yapılan denetimlerde okul servis araçları kontrol edilirken servis sürücülerine de uyması gereken kurallar hatırlatıldı. Bilecik İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Okul öncesi eğitim ve zorunlu eğitim kapsamındaki öğrencilerin taşıma faaliyetlerini düzenli ve güvenli hale getirmek, taşıma yapacak gerçek ve tüzel kişilerin yeterlilik ve çalışma şartları ile denetim işlemleri ve servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarının önlenmesine yönelik denetimler sürekli olarak yapılmaktadır.  

11 Eylül 2023 tarihinde 2023/2024 Eğitim Öğretim Döneminin başlaması ile birlikte, Okul Servis Araçları ve Sürücüleri, Bilecik İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Trafik Timleri ve Asayiş Timlerinin katılımıyla, Jandarma sorumluluk bölgesinde 11-15 ve 18-22 Eylül 2023 tarihlerinde denetlenmiştir.

Okul servis araçlarının ve sürücülerinin denetimi ile birlikte aynı zamanda sürücülere taşıma faaliyetleri kapsamında okul servis araçlarında bulunması gereken nitelikler, sürücülerde bulunması gereken nitelikler ve dikkat edilecek hususlar konularında seminer ve eğitim faaliyetleri icra edilmiştir.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, kazaların en aza indirilmesi amacıyla denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde devamı için Bilecik İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timlerince okul servis araçları ve sürücülerinin denetimine devam edilecektir.” Emine Türksoy

Editör: Korkmaz Kesik