Yıkım kararı çıkan eski TEDAŞ binası Bakanlık tarafından Valiliğe tahsis edildi.

Binanın Valilik Vilayet Hizmet Evi olarak inşa edileceği öğrenilirken, binayı  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in tahsis ettiği öğrenildi.

Bu konuda açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım ve Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, tesisin ilimize kazandırılmasının gelişmelerini aktardılar.

İl Başkanı Serkan Yıldırım, “Bilecik’imizin en büyük sorunlarından biri olan konaklama - otel eksiğimizi burayla bir nebze de olsa gidermiş olacağız. Binanın tahsisi yapıldı şimdi projelendirme aşamasına geçildi. Bu kapsamda bu hizmetin ilimize kazandırılması için girişimlerde bulunan sayın Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz.

Ramazan ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın Bilecik’e gelmesi ile birlikte yıkım kararı çıkan eski TEDAŞ binamızın Enerji Bakanlığı’ndan İçişleri Bakanlığı’na devri söz konusu oldu.

Sayın Bakanımız, Valimiz ve Milletvekilimiz ile birlikte yaptığımız istişareler sonucunda burasının İçişleri Bakanlığı’na aktarılarak Vilayetler Hizmet Birliği bünyesinde, Vilayetler Evi yapılmasına karar verildi. Bilecik’imizin en büyük sorunlarından biri olan konaklama - otel eksiğimizi burayla bir nebze de olsa gidermiş olacağız.

Biliyorsunuz ki Vilayetler Hizmet Evi, “Ve Otel” adı altında birçok ilimizde güzel faaliyetler başladı, gayet güzel çalışmalarda devam ediyor.

Şanlıurfa’da, Erzurum’da, İstanbul ve Ankara gibi illerimizde şuan bu tür otellerimiz yapıldı ve hizmet veriyorlar. En yakın zamanda da ilimizde faaliyet göstermeye başlayacaklar. Çalışmalar devam ediyor, bina tamamen yıkılıp yenisi yapılacak. Şuan İçişleri Bakanlığı bünyesinde Vilayetler Hizmet Müdürlüğü’ne aktarılması bitmek üzere Enerji Bakanlığı üzerinden. Bittikten sonra inşallah çalışmalar başlasın, bununla alakalı da açıklamalarımızı yaparız. Kaç yatak odalı? Kaç metrekare olacak gibi açıklamalarımızı zamanla yapacağız” görüşlerine yer verdi.

Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk te, tahsis edilen bina için memnuniyetini dile getirerek, “Sayın Bakanımızın Bilecik’e teşrifleri ile TEDAŞ’a ait binanın Vilayetler Hizmet Müdürlüğü ile birlikte ilimize kazandırılmasından biz de son derece memnunuz. İlimize hayırlı olsun” dedi.