31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Bilecik Belediye Başkanı adaylarının katıldığı “Mikrofon Sende" programı düzenlendi.

Bilecik Kent Konseyi tarafından Pazar günü Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Mikrofon Sende" programı düzenlendi. Programa, birçok siyasi partinin belediye başkan adayları katılırken CHP Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı ve Türkiye İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı katılmadı.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın katılmamasına tepki gösterdi. Yıldırım, CHP Belediye Başkan Adayı Subaşı’na programa neden katılmadığı sorusunu yöneltti. Yıldırım, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Katılımcı adayların Bilecik için projelerini ve vizyonlarını anlattıkları bu platformda, şehrimizin geleceğine dair umutlarını paylaştı. Vatandaşların da başkan adaylarına doğrudan yönelttiği sorular sayesinde merak edilen birçok soru cevabını bulmuş oldu.

Melek Mızrak Subaşı'nın yokluğu, programa katılan vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Toplantı boyunca Subaşı'nın neden katılmadığına dair sorular, moderatöre yöneltildi. Moderatör Ayşenur Çelik ise, kendilerine bu talebi ilettiklerini ve programa katılmayacaklarını söylediklerini belirtti.”

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY