31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'de aday adaylığı bolluğu yaşanırken, en çok ‘Serkan Yıldırım aday gösterilecek mi?’ sorusu gündemden düşmüyor.

31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'den 12 aday adayı müracaat ederken, geçtiğimiz günlerde aday adayı temayül yoklamasına gidildi. Aday adaylığı başvurusunu yapmamasına rağmen temayül yoklamasında ilk 3 sırada yer aldığı iddia edilen Yıldırım, Bilecik Belediye Başkanlığı için en kuvvetli adaylar arasında gösteriliyor.

Yıldırım, 2002 yılında Bilecik İl Başkanlığı kuruluş aşamasından bu güne 2 dönem Merkez İlçe Başkanlığı yaparken, 2014 yılında İl Genel Meclis Başkanı seçildi. Bu dönemde Asfalt Plenti Şantiyesinin faaliyete geçmesinde büyük bir rol sahibi olmuştu. Çalışkanlığından 'Atom Karınca' lakabı takılan Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde köylere kilometrelerce sıcak asfalt buluşmasına vesile oldu. AK Parti İl Başkanlığına kadar yükselen Yıldırım, 31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi en güçlü adaylar arasında gösteriliyor.

Öte yandan Yıldırım, Bilecik Belediye Başkanlığı için aday gösterildiği takdirde teşkilatın içinden gelen ilk aday olacak. Kemal Atlan

Editör: Korkmaz Kesik