31 Mart yerel seçimlerinin ilk Belediye Meclis Toplantısı Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı.

Melek Mızrak Subaşı Başkanlığında yapılan toplantıda 27 gündem maddesi görüşüldü. Yerel seçimlerin ardından Belediye Meclisinde de çoğunluğu sağlayan CHP’nin meclis seçimlerinde de ağırlığı hissedildi.  

BAŞKANLIK DİVANI BELİRLENDİ

Meclis toplantısı Başkanlık Divanının belirlenmesiyle başladı. CHP grubu tarafından önerilen Kutay Tekin ve Şahin Yolat asil Katip Üyeler seçildi.

Meclis 1. Başkanvekili CHP’li Meclis Üyesi Nevin Tan,

Meclis 2. Başkanvekili ise CHP’li Meclis Üyesi Uygar Tatar olarak seçildi.

MECLİS TOPLANTI GÜNÜ DEĞİŞMEDİ

Belediye Meclisinin toplantı günlerinin ve tatil yapacağı ay değişmedi. Meclis Üyelerince yapılan oylama sonucu daha önce olduğu gibi meclis toplantılarının her ayın ilk haftası Pazartesi ve Perşembe günü yapılmasına,  Ağustos ayının da tatil ayı olmasına karar verildi.

KOMİSYONLAR OLUŞTU

Meclis Üyelerinin oylarıyla Belediye Meclisinde görev yapacak Komisyon’da yer alan isimler şu şekilde seçildi:

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:

CHP: Nevin Tan , Ayten Gören  Dönmez

AK Parti: Zekeriya çakır

İMAR KOMİSYONU:

CHP: Funda Didem Mean Yaşar Külhan

AK Parti : Cihan Uygun

ÜCRET VE TARİFE

CHP: Erkan Beler, Gökhan Sınmaz

AK Parti: Nusret Tosun

HUKUK KOMİSYONU

CHP: İrem Şimşek Şencan, Ali Özhan

AK Parti: Onur şeker

ÇEVRE KOMİSYONU

CHP: Gültekin Çalışkan, Mehmet Cansız

AK Parti: Vedat Uçgan

Tarihi Kentler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere (Belediye Başkanı - Doğal Üye) Meclis Üyeleri arasından CHP’li Meclis Üyeleri Funda Didem Mean ve Yaşar Külhan seçildi.

Bilecik Belediyesinin üyesi bulunduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere (Belediye Başkanı-Doğal Üye) Meclis Üyeleri arasından CHP’li Meclis Üyesi Sabri Çobanoğlu seçildi.

Bilecik Belediyesinin üyesi bulunduğu Marmara Belediyeler Birliği Meclisinde temsil etmek üzere (Belediye Başkanı - Doğal Üye) Meclis Üyeleri arasından CHP’li Meclis Üyesi Yaşar Külhan asil üye, Sabri Çobanoğlu ise yedek olarak seçildi.

Bilecik Belediyesinin üyesi bulunduğu Türk Dünyası Belediyeler Birliği Meclisinde, Genel Kurulda ve diğer toplantılarda temsil etmek üzere Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı temsil edecek. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nevin Tan da yapılan oylama ise yedek üye olarak seçildi.

Kaynak: KORKMAZ KESİK