1969 Bilecik Spor Kulübü Futbol Şube Başkanı Şerafettin Yılmaztürk, Cumartesi günü Vitraspor ile oynanacak olan Play-Out maçı öncesinde Bilecikspor taraftarlarına seslenerek maçta takımı yalnız bırakmamalarını istedi. Yılmaztürk, “Bütün cefakar taraftarlarımızı bu önemli final maçına bekliyoruz” dedi.

2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da ilimizi temsil eden 1969 Bilecik Spor Kulübü ile 1. Amatör Lig şampiyonu Vitraspor önümüzdeki sene BAL’da mücadele hakkı kazanmak için karşı karşıya gelecek. Karşılaşma 18 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00'te Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Stadı'nda oynanacak.

Heyecanla beklenen karşılaşma öncesinde 1969 Bilecik Spor Kulübü Futbol Şube Başkanı Şerafettin Yılmaztürk, Bilecikspor taraftarlarına seslendi. Oynanacak Play-Out maçı öncesi takıma destek çağrısında bulunan 1969 Bilecik Spor Kulübü Futbol Şube Başkanı Şerafettin Yılmaztürk, “Final maçını kazanıp seneye şampiyonluğa oynayacağız” dedi. Önemli maç öncesinde Bilecikspor taraftarlarına seslenen Yılmaztürk, “final maçımızda bizi yalnız bırakmayın ve ilimiz yine Bilecikspor ile temsil edilsin” şeklinde konuştu. Yılmaztürk, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“BÜYÜK BİLECİKSPOR TARAFTARI

İşte yine geldik bir şampiyonluk maçına daha. 18 Mayıs Cumartesi günü bütün cefakar taraftarlarımızı bu önemli final maçına bekliyoruz. Sen, ben yok Bilecikspor var. 7’den 70’e herkesi bu maça bekliyoruz. Hep beraber bu önemli maçta yerimizi alalım.

Takımımızı bu önemli maça Fatih ve İsmail hocamız hazırlamaktadır. Ya yeneceğiz, ya yeneceğiz. Final maçını kazanıp seneye şampiyonluğa oynayacağız. Bilecikspor hepimizin.

SEVGİLİ SPORSEVER BİLECİK HALKI;

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi sahasında oynanacak olan 1969 Bilecik Spor Kulübü - Bozüyük Vitraspor maçına tüm sporseverleri davet ediyorum.

Bu sene BAL’da oynanan futbol takımımız 1969 Bilecik Spor Kulübü için son derece önemli olan bu Play Out maçına gelip takımımızı desteklemeniz bizim için çok değerli zira "sen yoksan bir eksiğiz."

Sıkıntılar ile başladığımız sezonda sayın Valimiz Şefik Aygöl, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın Mehmet Ergün ve yönetim kurulu üyeleri ile oluşturduğumuz 1969 Bilecik Spor Kulübü yeni yönetimi ile fedakarca ve çok çalışarak sezonu bitirdik. Kısıtlı imkanlar ve dar bir oyuncu kadromuz ile lige tutunduk. Önümüzdeki sezon daha geniş bir kadro ve güçlü imkanlar ile şampiyonluğa oynayan bir takım olmasını istiyoruz.

Yeni stadımız ve yeni yapılanmamız ile Bilecik ilimizin hak ettiği profesyonel liglere (Gönlümden geçen 2. lig) yükselebilmemiz için ilk ayağı olan bu final maçımızda bizi yalnız bırakmayın ve ilimiz yine Bilecikspor ile temsil edilsin.

Bu bağlamda birliğimizi, taraftar gücümüzü göstermek için iyi bir fırsat olan 1969 Bilecik Spor Kulübü -Bozüyük Vitra spor maçına tüm halkımızı davet ediyorum.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK