1969 Bilecik Spor Kulübü ile Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonu Vitraspor, Şeyh Edebali Üniversite Stadı’nda BAL’a yükselme maçında karşı karşıya geldi. Maçın 90 dakikasında gol sesi çıkmazken, maçın galibini penaltı vuruşları belirledi.

Penaltılarda 1969 Bilecik Spor Kulübü’ne 5-4'lük üstünlük sağlayan Vitraspor, önümüzdeki sene BAL’da mücadele etmeye hak kazandı.  

KÖTÜ OYUN RUHSUZ FUTBOL 

Geçtiğimiz sezon Bilecik’i BAL’da temsil eden 1969 Bilecik Spor Kulübü’nün Play-Out maçında Vitraspor’a karşı olan performansı büyük tepki topladı. Vitraspor kalesine gitmekte zorlanan Bileciksporlu oyuncular gösterdikleri performansla taraftarlara ve Bilecik halkına büyük bir hüsran yaşattı.

Sahada hiçbir varlık göstermeyen oyuncular sahada adeta yürüyerek oynadı. 1969 Bilecik Spor Kulübü yönetiminin tüm primleri maç öncesinde ödediği öğrenilirken, bu durum sahada oyuncularda rehavet olarak yansıdı. Kötü oyunun yanı sıra lakayit bir şekilde penaltı atışları kullanan Bilecikspor, oyuncuları iki penaltı atışını kaçırdı. Maçta daha istekli olan Vitraspor ise haklı bir galibiyet alarak Bilecik'i önümüzdeki sezon BAL’a temsil etmeye hak kazandı.  

PROTOKOLDEN MAÇA YOĞUN İLGİ 

Karşılaşmayı; Vali Şefik Aygöl, Bİlecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Beyti Kalaycı, İl Jandarma Komutanı Ferdi Erbakıcı, İller Bankası Başkan Vekili Selim Yağcı, TSO ve 1969 Bilecik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ergün, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri tribünden takip etti.

ALKIŞLAR BELEKOMA TAYFAYA 

Bilecikspor oyuncularının kötü performansı ve ruhsuz oyunu taraftarlardan da büyük tepki topladı. Bilecikspor’un taraftar grubu Belekoma Tayfa kötü oyuna rağmen maç boyunca ve penaltılarda hiç susmayarak takıma büyük destek verdi.  

Kaynak: KORKMAZ KESİK