Bilecik 1. Amatör Lig Play-Off finalini 5-0’lık bir skorla kazanan Bilecikspor şampiyon oldu.

Osmaneli İlçe Stadyumu’nda gerçekleşen müsabakada Bilecikspor – Söğütspor’a karşı ilk yarıyı baskın bir oyun oynayarak 2-0 önde kapattı. İkinci yarıya baskılı başlayan Söğütspor ataklarından sonuç alamaz iken Bilecikspor kontra ataklar ile farkı 5’e çıkararak maçı kazandı.

Maç içerisinde iki taraftar grubu arasında ufak arbede çıksa da direkt müdahale edilerek arbedenin büyümesi engellenirken, maç içerisinde yüksek tansiyon olduğu gözlemlendi.

Osmaneli İlçe Stadyumu’nda gerçekleşen müsabakayı izleyenler arasında AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Söğüt Belediyesi Başkanı İsmet Sever, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yasin Özdemir ve AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım’ da yer aldı.

Şampiyonluk kupasını Bilecikspor Kaptanına takdim eden AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, “iki takımı da mücadelesinden dolayı tebrik ederim. Bir kazanan olacaktı. Bileciğimize hayırlı olsun.” dedi.

Bilecikspor Antrenörü Hasan Kol, “çok mücadele ettik. Her gün idman yaptık . İnandık. Artık gerisi Bayırköy maçı ile çalışmalarımızın hedefini almaya kaldı.” İfadelerini kullandı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bilecik Başkanı Nusret Tosun, “iki takımda çok iyi mücadele etti. İki takımı da tebrik ederim. Bilecik için hayırlısı ne ise o olmasını temenni ederim. Cumartesi günü oynanacak olan Bilecikspor – Bayırköyspor maçı içinde şimdiden iki takıma da başarılar dilerim.” Dedi.

Bilecik 1. Amatör Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Bilecikspor cumartesi günü Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Bayırköyspor takımı ile yükselme maçına çıkacak.

Bilecikspor Takımı maç sonrası üstü açık otobüs ile şehir turu yaptı. Vatandaşlar sevgi tezahüratlarında bulundu.