Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan 6K akıllı duraklar içerisinde kamera sistemi, bilgilendirme kioskları, kahve otomatı, kablosuz internet, kütüphane ve kurumsal tv hizmetleri barındırıyor olması ile büyük ilgi görmüş ve birçok şehir tarafından örnek alınmıştı.

Başlangıçta halka hizmet amacı güden fakat geçen zamanda bu hizmetlerden tek tek yoksun kalan duraklar, şu günlerde bakımsızlıklarıyla dikkat çeker oldu. Hatta duraklar sarhoşların alkol aldığı ve içinde ateş yaktığı mekanlar haline geldi. 

G E2Qn Ez X0 A Afy7T

Yaşanan bu sıkıntılarla ilgili olarak Bilecik Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Akıllı durağın güvenlik kamerasının yönü değiştirilerek alkol kullanımı ve sonrasında durak içindeki bankın yakılma girişimi bizleri yaraladı. Arkadaşlarımız gerekli temizlik çalışmalarını gerçekleştirdi. Ayrıca suç duyurusunda bulunacağımızı da buradan kamuoyuyla paylaşıyoruz." denildi.

G E2Qn Ez X M A A W Og R

Vatandaşlar ise şu haliyle durakların güvenlik sorunlarını beraberinde getirdiğini, yetkililerin bu konuyla ilgili daha titiz davranılması gerektiğini savunarak belediyeyi göreve davet etti.
 

Kaynak: Nevzat KAPTAN