Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birim Sorumlu Şefi Birsen Talaş ve Eğitim Hemşiresi Hüsna Amil Osmaneli Meslek Yüksekokulunda  “Sağlıkta İletişim Semineri” kapsamınnda öğrencilerle buluştu.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Evde Hasta Bakım Programı öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Osmaneli Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Şahabettin Hasar, Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. H. Tezcan Uysal, Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Ebrar Ulusinan Çubukçu ve akademisyenler katıldı.

Sağlık sektöründe kurum içi iletişimin önemine dikkat çeken konuşmacılar, etkili iletişim teknikleri, sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları arasında ilişkinin nasıl kurulması gerektiği, stres ile mücadele, kişiliği tanıma, zor hasta ile baş etme, hastaya yaklaşımda yapılan hatalar, terapötik ikna teknikleri, hastaların bilgilendirme hakları, ikna etme ilkeleri ve hipnotik dil kalıpları hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Etkinlik, öğrencilerin sorularının ardından Osmaneli Meslek Yüksekokulu Müdürü adına Öğr. Gör. Şahabettin Hasar’ın plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: EYÜP KELEBEK