Cumhurbaşkanlığı kararı ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü görevinden ayrılan Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e veda töreni düzenlendi.

2020 yılından bu yana Bilecik’te görev yapan Beydemir’in 25 Mayıs 2024 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı 2024/144 sayılı kararı ile görev süresi sona erdi.

Prof. Dr. Azmi Özcan Kütüphanesi Dursun Fakıh Salonunda  gerçekleşen veda töreninde akademik ve idari personel ile bir araya gelen Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Sizlerle birlikte çalışmış olmaktan büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum.

Görev sürem içerisinde yapmış olduğunuz özverili çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte ülkemiz ve milletimiz adına güzel eserler üretmiş olmaktan dolayı mutluyum. Dört yıllık görev süremde bir başarıdan söz edilecekse bu tüm personelin ve öğrencilerimizin gayretiyle olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Rektör Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı’nın atanmasının hayırlı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Şükrü Beydemir, personelimiz ile vedalaşarak Üniversiteden ayrıldı.

Kaynak: BETÜL KESİK