Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğu çocuklara devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Rektör Prof. Dr. Beydemir’in makam koltuğunu miniklere devretmesi geleneği bu yıl da devam etti. Malhun Hatun İlkokulundan 2. sınıf öğrencileri Yağmur Kara, Ahsen Öztürk ve Amine Ravza Sağlam Rektörlük Makamına oturdu. Okul Müdürleri ve öğretmenleri eşliğinde Rektör Beydemir’i ziyaret eden minik Rektörler sırayla taleplerini dile getirdi.

Görevi devralan Kara, “Bilim insanlarının doğayı koruyan ve denizlerdeki çöpleri toplayan robotlar yapmasını, ilkokul ve ortaokulların birlikte çalışarak projeler geliştirmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Görevi devralan bir diğer öğrenci Öztürk ise “Değerli öğrencilerimiz için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Çalışma arkadaşlarımla birlikte adaletli bir çalışma ortamı sunacağız. Sevgili öğrencilerimiz için kulüpler kurup sosyal alanlar yapacağız. Onların kaliteli ve ucuz yemek yemelerini sağlayacağız.” diye konuştu.

Minik Rektörler; Üniversite Personel Daire Başkanı Akif Tetik, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Fakrullah Tohumcu ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı İsmail Akgün’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Rektör Beydemir; öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, ziyaretleri için teşekkür etti.

Şeref defterinin imzalanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY