Cumhuriyetimizin 100. yaşını birlik ve beraberlik içinde, heyecan ve coşkuyla kutlamak amacıyla Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve okul idaresi, ‘Cumhuriyetin evlatları asırlık yolculuğun izinde’ sloganıyla gençlik yürüyüşü düzenledi.

Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi okul bahçesinden toplanan öğrenciler,  Necati Önen Caddesi’nden yürüyüşe başladı. Şehir merkezinde devam eden yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

Burada yapılan törende konuşan Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Akdağ, “Hepimizin bildiği üzere Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde büyük milletimizin eşi benzeri görülmemiş fedakarlık ve kahramanlıkları ile gerçekleşen Kurtuluş Savaşı 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetimizin ilanı ile taçlanmıştır.

Geçen 100 yıllık şanlı tarihimizde ecdadımızın büyük çabası ile Cumhuriyet rejimi altında devletimiz her alanda daha güçlü hale gelmiştir. Bütün ümit ve beklentimiz varlığımızın temeli olan Türkiye Cumhuriyetinin sonraki yüz yıllarda da dünyanın bilimde, sanatta ve ekonomide önde olan ülkesi haline gelebilmesidir.

Bu beklentimizin gerçekleşmesi ancak ve ancak önümüzdeki dönemde her bir gencimizin daha çok çalışması, daha çok üretmesi, değerlerimizi daha iyi koruması ve birbirimizi ve ülkemizi daha çok sevmesiyle mümkün olacaktır. Daha güçlü bir Türkiye, daha iyi bir gelecek bizim ellerimizdedir ve şunu çok iyi biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur." dedi. Korkmaz Kesik