İlimizin önemli sanayi kuruluşlarından olan Porland Porselen Fabrikası, geçtiğimiz yıllarda uyguladığı ihtiyacı olan vatandaşlara kısmi çalışma (Part Time çalışma) imkanını yeniden hayata geçiriyor. Önceki uygulamalarda büyük ilgi gören kısmi çalışma (Part Time çalışma) projesi kısmi süreli çalışma isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.

Kısmi süreli çalışma olan, normal çalışma süresinden daha az sürede, düzenli ve isteğe bağlı bir çalışma şekli olarak bilinen Part Time çalışma imkanını getiren Porland Porselen Fabrikası’nda sabah 9:00 ile 13:00 veya 13:00 ile 17:00 saatleri arasında çalışmak isteyenler, asgari ücretten çalıştığı saate kadar ücret ve çalıştığı saat ve güne kadar SGK priminden faydalanabilecek.

Kısmı süreli çalışma kadınlar ve eğitimine devam  eden gençler için iyi bir alternatif olarak gösterilirken, özellikle kadınların işgücüne katılım oranlarının yükselmesinde kısmı süreli çalışma şeklinin öneminin büyük olması, çocuklu kadınların ekonomik özgürlüklerini kaybetmeden çocuklarının bakım ve  eğitimine daha fazla vakit ayırabilmesi ve aile bütçesine destek sağlayabilmesi anlamında önemli bir proje olarak görülüyor.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY