Pazaryeri Kick Boks takımı sporcularından büyük başarı…

Türkiye Kick Boks Şampiyonası Konya’da gerçekleştirildi. 8 bin sporcunun katıldığı açık Kick Boks turnuvasına Pazaryeri ilçesinden Bilecik ilini temsilen Ömer Faruk Özbay, Tuba Nur Yağcı, Efecan Güçlü, Fatmagül Yağcı, Rana Karaca, Leyla Uğur, Yağmur Güçlü, Azra Ceylan katılarak kıyasıya bir mücadele gösterdiler.

 Sporculardan Ömer Faruk Özbay, 32 kg minik erkekler point fighting kategorisinde Türkiye 2’ncisi olarak gümüş madalya alırken; Efecan Güçlü ise 84 Kg Genç erkekler kick light katagorisinde Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Sporcuların ilçeye dönüşünde Pazaryeri Çarşı meydanında aileleri ve vatandaşlar alkışlarla karşıladılar. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, karşılama töreninde sporcuları ve antrenör Fehmi Piliç’i kutlayarak kendileriyle gurur duyduğunu ve her zaman destek olmaya devam edeceğini söyledi.

Kick Boks Bilecik il temsilcisi ve Antrenörü,  Fehmi Piliç “Çok Şükür Türkiye Kick Boks açık kick boks Boks şampiyonasından madalya ile döndük. Öğrencilerimiz için bizi maddi manevi her konuda destekleyen Pazaryeri Belediye Başkanımız Sayın Zekiye Tekin ve İl Spor Müdürümüz Sayın Yasin Özdemir’e ve Kick Boks kursunu ilçemizde açan Halk Eğitim Müdürlüğüne sonsuz teşekkürlerimizi sunar, müsabakaya katılan sporcularımızı verdikleri mücadeleden dolayı kutlarım. Sporcularımız Bilecik’e Kick boks sporunda tarihte görülmemiş başarılar getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Müsabaka dönüşünde bizleri alkışlar eşliğinde çarşı meydanında karşılayan başta Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e, sporcu ailelerine, vatandaşlarımıza ve ilçe basınımıza teşekkür ediyorum.”  dedi.

Kaynak: EYÜP KELEBEK