Resmi Gazetede yayınlanan ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Pazaryeri ilçesinde yapılması planlanan arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmeti için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Vali Şefik Aygöl başkanlığında yapılan  “Toprak Toplulaştırma” Toplantısına ; İlçe Kaymakamı Ahmet Tayyip Kahraman, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Ankara’dan katılım sağlayan Toplulaştırma Daire Başkanı ve DSİ 3. Bölge Müdürü Kağan Şan katıldı.

Toplantıda; toprak toplulaştırılması konusunda bilgiler verilirken muhtarlar kendi köyleri adına istek ve taleplerini dile getirdi.

Pazaryeri Belediyesi Kültür Merkezinde köy ve mahalle muhtarlarına toplulaştırma hakkında bilgiler veren Vali Aygöl, ilçe köylerinde DSİ ekiplerince Toprak Toplulaştırma konusunda bilgilendirme ve eğitim yapılacağını belirtti.

Hatırlanacağı üzere; geçtiğimiz sene Eylül ayında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Pazaryeri’nde yapılması planlanan toplulaştırma çalışması nedeniyle ilçedeki çiftçiler bir araya gelerek toplulaştırma çalışmasına karşı çıkmıştı.

Kaynak: KORKMAZ KESİK