Pazaryeri Belediyesi ile Filistin'in Jayus Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile Jayus Belediye Başkanı Süleyman Samara arasında gelişme ve dayanışma amaçlı kardeş belediye protokolü imzalandı.

Zulme uğrayan Filistin’in Türkiye için büyük bir önem arz ettiğini belirten Başkan Tekin, “Kardeş belediye ilişkisi kurduğumuz, Filistin’in Jayus kentindeki kardeşlerimizle iki ülke arasında ilave gelişmeye, dayanışmaya vesile olacaktır.

Türkiye, her daim kardeş Filistin halkının yanında yer almıştır. Filistin Jayus Belediye Başkanı Süleyman Samara başkanımız ve ekibini belediyemizde ağırlamaktan sonsuz mutluyuz. Pazaryeri Belediyesi ve Jayus Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalıyoruz. Yapacağımız kardeşlik anlaşmasında her iki ülkenin ve her iki belediyenin vatandaşlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Dünyada insanlık suçunun işlendiği, Filistin halkının her zaman Türk milleti olarak yanında olduğumuzu bildiriyorum” dedi.

Jayus Belediye Başkanı Süleyman Samara ise Filistin’de yaşanan İsrail saldırıları hakkında Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyarsız kalmadığını, Erdoğan ve Türk halkının desteklerini her zaman hissettiklerini söyledi.

Pazaryeri Belediyesinde düzenlenen imza töreni sonrası Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Jayus Belediye Başkanı Süleyman Samara’ya Kınık köyünde yapılmış toprak cezve fincan takımı hediye etti.

Filistin Jayus Belediye Başkanı Süleyman Samara’ya Pazaryeri ilçesindeki ziyaretine Başkan Yardımcısı Emir Selim, Filistin Uluslararası Maliye Baş. Yardımcısı Riyad Mardani, Türkiye Filistin Dernek Başkanı Murad El Mühendis, Eskişehir Bilecikliler Dernek Başkanı İrfan Öz, Eskişehir Muşlular Dernek Başkanı Kasım Karakaş eşlik etti.

Kaynak: KORKMAZ KESİK