Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in görevinden istifa etmesinin ardından yerine geçen Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya’nın yarın yapılacak olan seçimlere bağımsız aday olarak gireceği öğrenildi.

Rüşvet iddialarıyla görevden uzaklaştırılan Semih Şahin’in istifasının ardından yapılacak olağanüstü meclis seçimlerine kadar Belediye Başkanlık görevini yürütecek olan Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya, İyi Parti’den istifa etti. Kaya, İYİ Partiden istifa ederek yarın yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini açıkladı.

Semih Şahin’in istifasının ardından Meclis 1. Başkanvekili olarak belediye başkanlık görevini yürüten Kaya, ilk iş olarak belediyedeki tüm güvenlik kameralarını kapattırmıştı. Kaya’nın bu icraatının ardından Semih Şahin, belediye binasına giderek hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaya’nın, Semih Şahin’i kapıda karşıladığı ve Şahin’i, tüm belediye birimlerini gezdirdiği gelen bilgiler arasında.

Öte yandan yarın Belediye Meclisi’nde gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde, İYİ Parti’nin yanı sıra AK Parti ve MHP'nin Sadık Kaya’yı destekleyeceği iddia edildi. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik