İnhisar’da düzenlenecek olan panayır ve Hasat Şenliği’ndeki konserler iptal edildi. İsrail’in Gazze’de hastane bombalamasının ardından oluşan acı tablo karşısında İnhisar Belediyesi tarafından konserlerin iptal edildiği duyuruldu.

İnhisar’da geleneksel olarak devam eden panayır ve hasat şenliği, bu sene 19 Ekim Perşembe günü başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinlikler 22 Ekim tarihine kadar devam edecek.

20 Ekim Cuma günü yapılacak olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu  solisti Latife Erarslan tarafından verilecek Türk Halk Müziği Konseri ve  21 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 19.00 ile 21.00 arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi orkestrası Türk Sanat Müziği konserinin iptal edildiği duyuruldu. 

İnhisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Saygı değer hemşehrilerimiz;

Siyonist İsrail terör devleti tarafından Gazze deki Müslümanlar kardeşlerimize yapılan soykırım katliamlarının en son dün akşam insanlığın ve sözün bittiği yerde bir hastahanenin bombalanarak binden fazla insanın katledildiği bir dünyada bir şey yapamamanın utancını yaşıyoruz. Gazze'de yapılan bu katliam dolayısıyla ilçemiz de yapılacak panayır kapsamında icra edilecek olan konser programları iptal edilmiştir. Bu duyarlılığımızı tüm hemşehrilerimizin saygıyla karşılayacağını umuyor, insanların insanca yaşadığı bir dünya arzusuyla. Gazze şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” Emine Türksoy