Uluslararası Matematik yarışması olan Kanguru Matematik sınavında Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencisi büyük bir başarıya imza attı.

Kanguru Matematik Sınavı Fransa merkezli “Kangourous Sans Frontieres” Derneğine bağlı 80’den fazla ülkede uygulanan bir matematik yarışmasıdır. Ülkemizde her yıl 100 binden fazla öğrencinin katılımıyla yapılmaktadır.Yarışma ve sınavlarla öğrencilerin matematiğe olan ilgisi arttırılır ve yetenekli olan öğrencilerin matematik ile gelişimi sağlanır.

Özel Bilecik Sınav Koleji okulunda gerçekleştirilen Kanguru Matematik Final Sınavında  3/Merkür sınıfı öğrencimiz Ömer Beyazıt Kıral Kanguru Matematik finalinde birbirinden zor sorulara doğru cevaplar vererek  Türkiye 14.sü oldu.  Aynı zamanda Asya Matematik Olimpiyatlarında da finale kalarak, temmuz  ayında Güney Kore’de yapılacak olan Asya Matematik Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı.

Özel Bilecik Sınav Koleji, "Türkiye 14.sü olan ögrencimizi ve ailesini tebrik ediyor ve temmuz ayında Güney Kore'de yapılacak olan Asya Matematik Olimpiyatları final aşamasında öğrencimiz Ömer Beyazıt Kıral'a başarılar diliyoruz." açıklamasında bulundu.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY