Özel Bilecik Sınav Koleji bir kez daha Cumhuriyet coşkusunu bize yaşattı. Şehir merkezimizde yer alan Atatürk parkında öğrencilerin etkinlikleriyle coşkulu bir bayram kutlaması Bilecik halkının beğeni ve takdirini kazandı.

Programa; Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kubilay Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Külhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Güneş,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Eği, Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini bildiren konuşmayı Öğretmen Bilgecan Bozkurt gerçekleştirdi.

Programda Edebiyat öğretmenleri Nükhet Fidancı ve Gaye Dayı’nın hazırladığı, Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri tarafından  seslendirilen Cumhuriyet Oratoryosu, Ortaokul öğrencilerinin Müzik öğretmeni Şirinay Şirin eşliğinde hazırlanan Cumhuriyet Korosu ve İlkokul öğrencileri:Zeynep Gül, Derin Külhan, Eliz Yıldırım, Güneş Gökkaya, Melek Uz, Defne Çamoğlu ve Cansın Özlü’nün piyano dinletisi izleyicilerin alkışları, beğenileri ve takdirlerini topladı.

Program alanında Görsel Sanatlar öğretmeni Füsun Çeçen’in öğrencileriyle birlikte yapmış olduğu ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ temalı resimler ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı.

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’nın şehrimize kazandırdığı, etkinliğin gerçekleştiği ismini Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığı parkta gerçekleştirilen etkinliğe beğenilerini sunarken her zaman Cumhuriyet için Atatürk’ün çocuklarını bu sevinç ve coşkuyla görmek istediğini belirtirken program için teşekkür etti.

Özel Bilecik Sınav Koleji program kapanışını okul Kurucusu Ahmet Kolağası’nın, günün anlam ve önemini belirten konuşmayla bitirirken Ahmet Bey konuşmasında bu programın gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’na, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne; programın gerçekleşmesinde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerine teşekkürlerini iletti. Emine Türksoy

Editör: Korkmaz Kesik