Uluslararası Matematik yarışması olan Kanguru Matematik sınavında Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri bir başarıya daha imza attı.

Kanguru Fen Sınavı Fransa merkezli “Kangourous Sans Frontieres” Derneğine bağlı 80’den fazla ülkede uygulanan bir Fen Bilimleri yarışmasıdır. Kanguru Fen yarışması, öğrencilerin doğa bilimleri, fen bilimleri konularında yaratıcı düşünmelerini, farklı yaklaşımlar geliştirmelerini ve zorlu problemleri çözmelerini sağlar. Kanguru Fen yarışması, Türkiye'de İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde düzenlenmektedir.

Bilecik il Merkezi Koordinatör okulu olarak Özel Bilecik Sınav Kolejinde düzenlenen Kanguru Fen Sınavında Bilecik merkezinde yer alan öğrencilerin girdiği ön eleme aşamasını başarıyla tamamlayanlar arasında yer alan ve final aşamasına katılmaya hak kazanan Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri tebrik edildi.

Özel Bilecik Sınav Koleji İlkokulu öğrencilerinden:

3. Sınıflarda 3970 Kişi Arasında.

1 Yanlışla 155. Olan Ömer Beyazıt Kıral, Sayra Sarı ve Nil Beren Karaman

4. Sınıflarda 3588 Kişi arasında

Soruların Hepsini Doğru Cevaplayarak Türkiye 1. olan Asil İpek

1 Yanlış Yapan Ali Efe Konuk 87.

5. Sınıflarda 4350 kişi arasında

1 Yanlış Yaparak 4. Olan Ela Yıldız

Özel Bilecik Sınav Koleji Ortaokulu öğrencilerinden:

6. Sınıflarda 2832 kişi arasında

 2 Yanlış ile 173. olan

Ebru Gökçe Yücepur

7. Sınıflarda 2028 kişi arasında

5 yanlış yapan Batuhan Efe Banazılı 59.

Yine 5 yanlış yapan Tüvana Beren Tez 101. olarak final aşamasında yarışmaya hak kazandı.

Özel Bilecik Sınav Koleji  tarafından yapılan açıklamada, “Özel Bilecik Sınav Koleji olarak katılımları için tüm öğrencilerimize ve destekleri için velilerimize teşekkür ediyoruz. Derece girerek 11 Mayıs 2024 tarihinde Final aşamasına girecek öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.” Denildi.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY