Özel Bilecik Sınav Koleji Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı lise mezunlarını, Sınav Koleji Anaokulunun bahçesinde muhteşem bir törenle uğurladı.

Mezuniyet töreni öğrencilerin sahneye tek tek davet edilmesiyle başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden törende okul kurucuları Ahmet Kolağası ve Hasan Kol açılış konuşmasını yaptılar.

Okulun kurucuları, “Değerli Öğrencilerimiz, sizlerin başarılarını duymak için sabırsızlanıyoruz.” diyerek öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen anne babalara ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Mezuniyet töreninin devamında Özel Bilecik Sınav Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Vals dansı büyük ilgi ile izlendi. Bayrak ve flamanın devir teslimi de mezuniyet töreninde yapıldı. Mezun olan öğrenciler bir dönem önce mezun olanlardan aldıkları bayrak ve flamayı, kendilerinden sonra gelecek olan mezunlara devrettiler.

Öğrencilerin plaket ve belgeleri ise okul kurucuları, okul müdürleri ve öğretmenleri tarafından verildi. Okulu dereceyle bitiren öğrenciler de törende açıklandı. Okul üçüncüsü Ebrar Altınel, okul ikincisi Fevzi Moğulkoç, okul birincisi Hüseyin Berker Gül olarak ilan edildi. Okul birincisi her yıl okulu birincilikle tamamlayanların isimlerinin yer aldığı kütüğe ismini çakmasının ardından mezun öğrenciler adına konuşmasını yaptı.

 Mezuniyet pastasının kesiminin ardından Özel Bilecik Sınav Koleji Anadolu Lisesi öğretmenleri mezun öğrencilere büyük bir sürpriz yaptı. Öğrencilerini ellerindeki balonlarla karşılayan öğretmenler, mezun öğrencilerin adına balonları gökyüzüne bıraktı.  Tören mezun öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.

2803D00B 0938 4Ae5 9Dd9 12Cfe53F0280

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY