Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesi için Samsun’a çıkmasının 105. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Özel Bilecik Sınav Koleji coşku ile kutladı.

Okulun bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler, öğretmenler ve veliler bir araya gelerek anlamlı bir kutlama gerçekleştirdi. Program, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.      

Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencisi ve aynı zamanda milli sporcu olan Nisa Nur Bırni, ekibiyle birlikte Taekwondo gösterileriyle göz doldurdu.

Ardından lise öğrencilerinin dans gösterisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin  okunması ile devam eden programda Vals dansı ve zeybek gösterisi ile öğrenciler bugüne yakışır performansları ile büyük beğeni topladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Özel Bilecik Sınav Koleji kurucusu Ahmet Kolağası’nın  “Sevgili Sınav Koleji öğrencilerimiz, binlerce şehit vererek zorluklar çekerek özveri ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” sözleriyle sona erdi.

Programa katılan veliler, anlamlı ve coşkulu bir programın parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek ayrıldılar.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY