Özel Bilecik Atabil Koleji bünyesinde hizmet verdiği Sağlık Birimi tarafından velilere ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Söyleşide sağlıklı yaşamın sırları velilere anlatıldı.

Bilecik'te eğitime kattığı değer ve yeniliklerle adından söz ettiren Özel Bilecik Atabil Koleji, bünyesinde hizmet verdiği Sağlık Birimi tarafından velilere ve öğrencilere ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Dr. Ethem Dağlı, Diyetisyen Nisa Ay, Diş Doktoru, Hemşire ve Özel Atabil Koleji Psikoloğu Yelda Toku konuşmacı olarak; veli ve öğrenciler de davetli olarak katıldı.

Söyleşi öncesi konuşan Özel Bilecik Atabil Koleji Kurucusu Özgür Güzel; okulda çocukların akademik ve sosyal gelişimlerinin yanı sıra, bedensel ve ruhsal gelişimlerinin de düzenli olarak takip edildiğini, elde edilen verilerin de aileler ile paylaşıldığını söyledi. Sürdürülebilir sağlıklı yaşam faaliyetlerini önemsedikleri için böyle bir söyleşi organize ettiklerini ifade etti. Sağlık konusunda söyleşilerin ilerleyen günlerde devam edeceğini söyleyerek hem konuşmacılara hem de katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından uzmanlar; sağlıklı beslenme, hijyen, diş/ağız bakımı ve psikolojik gelişim ile ilgili sunumlarını yaparak velilerin ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Keyifli geçen söyleşi, katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK