Özel Bilecik Atabil İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, Pelitözü Çınarbahçe’de düzenlenen coşkulu kep töreniyle ortaokula uğurlandı. Bu eğitim öğretim sezonunda 7. Mezunlarını veren Atabil Koleji mezuniyet programı yoğun bir katılımla gerçekleşti; kep töreni ve mezuniyet etkinliklerinde duygusal anlar yaşandı.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu sürpriz gösteriler büyük beğeni ve alkışlarla karşılandı. İngilizce skeçler ve şarkılarla başlayan program; mezuniyet oratoryosu, koro, hiphop dans koreografisi, mezuniyet belgelerinin dağıtımı, mezuniyet pastasının kesimi, kep atma törenin ardından yapılan müzikli eğlence ile son buldu. Öğrencilerin yaşadığı ve yaşattığı mutluluk görülmeye değerdi.

Özel Bilecik Atabil İlkokulu Kurucusu Özgür Güzel yaptığı konuşmasında, Çıktıkları bu kutlu yolculukta hedeflerinin; tarihine sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, dünyayla entegre olabilen dil kullanımına sahip, sporcu, sanatla, bilimle bütünleşen; evrensel ilkelere sahip, çevreci, hayvan haklarına saygılı gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Güzel, eğitimden sanayileşmeye, kadın ve insan haklarında yaptığı devrimler ile bugünümüze ışık tutan 20.yüzyılın dehası Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün hedeflerine ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Güzel, ATABİL ismi ile gayelerinin ; Atamızın izinden giden  bilime ve sanata hizmet eden gençler yetiştirmek olduğu vurgusunu yaptı.

“Önümüzdeki eğitim öğretim yılı için hazırladıkları yeni müfredattan da bahseden Güzel; PISA hazırlık, Liderlik ve Girişimcilik, yapay zeka ve daha yoğun yabancı dil programıyla öğrencilerin ve velilerin hizmetinde olduklarını ifade etti.

Güzel, konuşmasını başta okul müdürleri Erkan Evren olmak üzere tüm öğretmenlerine, öğrencilerine ve velilerine teşekkür ederek ve gelecekle ilgili güzel temennileri ile bitirdi.

Kaynak: GAMZE ELMAS