Rüşvet iddialarıyla görevden alınmasının ardından geçtiğimiz günlerde istifasını veren ve yaptığı açıklamada istifa edeceği ile ilgili CHP yönetiminin önceden bilgisi olduğunu söyleyen Semih Şahin’e cevap veren CHP İl Başkanı Ali Özdemir, Şahin’i yalanladı.

“SEMİH ŞAHİN  YÖNETİME İSTİFA EDECEĞİNİ NE ZAMAN SÖYLEDİ?” haberimizin ardından gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas’a açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ali Özdemir; Şahin’in söyleminin aksine istifasına yönelik daha önce hiçbir bilgisi olmadığını, Şahin ile İl Başkanı olmasının ardından hiçbir şekilde görüşmediğini belirterek “Bu işte farklı oyunlar var. Kimlerin işin içerisinde olduğunu biliyoruz.” dedi.

Özdemir, açıklamasında, “Semih Şahin, istifa edeceğiyle ilgili hiçbir zaman bana ya da il yönetim kurulundaki bir arkadaşıma bir şey söylemedi. Şahin, görevden alındıktan sonra 2 defa sadece iş yerime gelmiştir.  İl Başkanı olduktan sonra benim Semih Şahin ile hiçbir görüşmem olmadı. Benim partimden ihraç olmuş bir kişiyle ben ne görüşebilirim ne konuşabilirim.

Kamuoyundan Şahin’in istifa edeceği ile ilgili bize de duyumlar geldi. Bu duyumları hemen Melek Hanım ile paylaştım. Ne yapabiliriz, nasıl bir strateji yürütebiliriz diye Melek Hanım ile istişarelerde bulundum. Semih Şahin’in istifa ettiği açıklamasını haberlerden gördüm. Semih Şahin’in istifası öncesi kendisiyle hiçbir görüşmem olmamıştır. Bu konuyla ilgili daha geniş çaplı olarak da bir basın açıklaması yapacağım.

Semih Şahin’in neye istinaden böyle bir açıklamada bulunduğunu anlamış değilim. Bu işte farklı oyunlar var. Farklı komplolar var. Hangi partilerin, kimlerin işin içerisinde olduğunu biliyoruz. Biz de siyasi ahlak içerisinde bu konuda gerekli çalışmalarımızı yapacağız, Bilecik Belediyesinin CHP belediyesi olarak devam etmesi konusunda var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıp Melek Hanım’ın yeniden kazanması yönünde çalışacağız.  Buna yürekten inanıyorum.

İYİ Parti ile ittifakımız 31 Mart seçimlerine kadar devam edecektir. İttifakımız kapsamında İYİ Partili yöneticilerin de bu süreçte hassasiyet göstereceklerine inanıyorum” İfadelerine yer verdi. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK