Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına giren Osmaneli Şehit Osman Er Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

İlçenin gururu olan 8. Sınıf öğrencisi Altıntaş, gece gündüz ders çalışarak sınava hazırlandığını ve başarısında payı olan öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ettiğini belirtti.

“Okulda öğretmenlerimi dinleyerek eve gidince gördüğümüz dersleri tekrar ederek bu başarıyı elde ettim” diyen Aybike Altıntaş “Okulda ve evde çok çalıştım bu çalışmamda öğretmenlerimin ve ailemin çok desteği oldu. Sınıfta öğretmenlerim ders anlatırken anlamadığı konuları tekrar soruyordum. Evde ise Annem ve babam da ihtiyacım olan ve istediğim kaynakları bana aldıkları için bana çok destekleri oldu. Özellikle bursluluk sınavında soruların altını çizerek okuyordum. Bana zor gelen soruyu en sonuna bıraktıktan sonra cevapladım. Sonuçta soruların hepsini doğru cevapladım, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olarak güzel bir sonuç elde ettim. Bu şekilde aileme de katkıda bulunarak sevinmelerini sağladım. Bir sınavda başarılı olmak isteyen varsa ilk başta konu odaklı çalışması gerekir. Çünkü konu tam olarak anlaşılmazsa sorular ne kadar kolay da gelse doğru cevabı veremeyebilirler. Bu yüzden konu anlatımlarını iyi anladıktan sonra mutlaka soru çözmelerini tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Döş, Aybüke Altıntaş’ın ailesini ve öğretmenlerini tebrik ederek, öğrencinin başarılarının devamını diledi.  Müdür Döş, “Bu tür başarıların Osmaneli’nin eğitimdeki kalitesini ve öğrencilerin potansiyelini gözler önüne seriyor” dedi.

Kaynak: GAMZE ELMAS