Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT ve Osmaneli YHT durağı sonrası Osmaneli Belediyesi artan talep üzerine imar alanını genişletiyor.

Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Osmaneli ilçemiz kurulduğu günden bu yana konumu itibariyle çok önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Yaklaşık 18 medeniyetin ev sahipliği yapmış olan ilçemiz “yolların kesiştiği, suların buluştuğu” bereketli topraklara sahip bulunmaktadır.

Bilecik ilinin Antalya’sı Osmaneli İlçemiz özellikle Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT ve Osmaneli YHT durağı sonrası sanayicimizin, diğer illerden konut almak isteyen vatandaşlarımızın taleplerinin yoğunluğu sonrası hızlı bir değişim sürecine girmiştir.

Lojistik Merkezi konumundaki Osmaneli Derince, Gemlik. Bandırma limanlarına yakınlığı, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Eskişehir, Düzce, Kütahya illerimizin merkezinde bir alanda yer alması nedeniyle tercih edilirken birde Osmaneli YHT istasyonu projesinin devreye girmesiyle çok daha değer kazanmıştır. Sanayicinin yoğun talebiyle ilçemizde OSB genişleme alanı da dolma noktasındadır. Yeni sanayi alanlarını tarım alanlarının dışında Büyükyenice-Sekerman arasında 5.000.000 M2nin üzerinde alan mevcut OSB ye ilave edilmelidir. Bununla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Diğer yandan mevcut sanayi alanlarımıza ilave edilebilecek Osmaneli-Selimiye-Keremali arasındaki bölgede de geçmiş uygulamalardan geriye kalan alanlar için sanayi parsel çalışmalarımız sürmektedir.

Osmaneli’nde hızla sanayi yatırımları gerçekleşirken 3.TOKİ 300 konut inşaatı başlama aşamasında, 4.TOKİ 400 konut projelerimizde değerlendirme aşamasındadır. Yine özel sektörümüz konut yatırımlarına devam etmektedir. Son bir ayda belediyemizce 100 konut için inşaat ruhsatı verilmiştir. Osmaneli İlçemizde 3 yıl içinde en az 4000-5000 adet konuta ihtiyaç vardır.

Özellikle yeni konut alanları ve sanayi alanlarını açarken bürokrasimizin büyük desteklerine ihtiyacımız bulunmaktadır. Unutmayalım ki bir kentte ne olması gerektiğine öncelikle o ilçede yaşayan halk karar verir. Yerel yöneticiler olarak kamu yöneticilerimizle bu konuda birlikte hareket ediyor ve ilçemizin geleceğini planlıyoruz.

Osmaneli İlçemizde yeni konut alanları olarak eski TOKİ bölgesi, Tekke Tepesi ve Çobandere civarı ve üstleri, Osmaneli MYO karşısından başlayarak Boyalıca’dan Günüören Köyümüze ve Beşevler’e uzanan bölge, CP karşıları ve Belenalan Yol ayrımında yolun üst kısmında kalan bölgede ve Selimiye köyümüze doğru imar çalışmasını yürütüyoruz. Zemin etütlerini yaptırdığımız ve deprem riski olmayan bu bölgeleri hızla imara açacağız.

Osmaneli Halkının, Günüören, Selimiye, Selcik, Büyük Yenice Köylerimizin arsa, tarla vb. gayrimenkullerini değerlendirmeden önce belediyemiz imar bölümüne danışmaları yararlarına olacaktır.”