Osmaneli Belediyesin tarafından geleneksel hale getirilen ancak covid-19 nedeniyle ara verilen TTF destekli Lefke Cup U15 Futbol Turnuvası bu yıl ağustos ayının son iki haftası içinde yapılacak.U15 Milli Takımlar sorumlu hocaları ile yapılan görüşmeler sonrası kesin tarih yakında açıklanacağı bildirildi.

İstanbul Amatör Futbol Federasyonu tarafından da desteklenen turnuvaya daha önceki yıllarda Fenerbahce,Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahce,Altınordu,Bursa Spor,Eskişehir Spor,Adana Demir Spor vb kulüpler katılmıştı.Bu yıl Trabzon Spor U15 takımını da davet edilirken, turnuvaya ilgi geçmiş yıllardaki gibi büyük olacağı tahmin ediliyor.Milli takımlar alt yapı hocaları,Süper Lig ve diğer profosyonel liglerden değerli hocaların izlediği turnuva sporcular içinde kendilerini gösterecekleri bir ortam oluşturması ile dikkat çekmektedir.

Osmaneli Belediyesi TTF destekli Lefke Cup U15 Futbol Turnuvası hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “2019 Lefke Cup U-15 Turnuvası başta Arda Güler olmak üzere bir çok yıldıza ev sahipliği yapmıştı. Bu yıl covid-19 sonrası turnuvayı geleneksel olarak sürdürüyoruz.

Daha önceki turnuvalarımız da Arda Güler,Ömer Faruk Beyaz ve bir cok sporcunun değer olarak ortaya cıktığı bu turnuva ilçemize ve ilimize ve de Türk Sporuna hayırlı olsun.”