Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, içinde yaklaşık 30 bin lira olan çantayı sahibine teslim ederek, örnek bir davranışa imza atan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Okan Arslan ve arkadaşlarını tebrik etti.
Odunpazarı’nda Halk Ekmek Büfesi işleten Esra Çelik, sabah erken saatlerde işe giderken çantasını düşürdü. Çelik’in içinde 7 çeyrek altın, 100 Euro, 10 Dolar, 3 bin liraya yakın para ve kredi kartlarının olduğu çantasını, Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Okan Arslan buldu. Arslan, çantayı bulduktan sonra ekip arkadaşları ile beraber çantanın sahibini aramaya başladı. Sonuç alamayınca Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti. Ardından yapılan çalışmayla çanta, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sahibine ulaşıldı.

Kazım Kurt: “Odunpazarı Belediyesi çalışanlarının dürüstlüğüne hiç kimsenin bir şey deme şansı yok”
Olayı öğrenen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çantanın sahibi Esra Çelik, Temizlik İşleri Personeli Okan Arslan ve ekip arkadaşlarını makamında ağırladı. Temizlik İşleri personeline teşekkür eden Başkan Kurt, “Her zaman böyle olun. Odunpazarı Belediyesi çalışanlarının dürüstlüğüne, onuruna hiç kimsenin bir şey deme şansı yok. Bugün, bunu bir kez daha ispat ettiniz. Tekrar kutluyorum sizi. Müdüre de teşekkür ediyorum. Doğru iş yapalım. Biz vatandaşımızın rahat etmesi için varız. Bu da onun küçük bir parçası” dedi.

Esra Çelik: “Teşekkür ederim”
Çantasını bulan Odunpazarı Belediyesi personellerine teşekkür eden Esra Çelik, çantasını nasıl düşürdüğünü anlattı: “Sabahleyin işe giderken minibüse bindim. Minibüsten indim. Karşıdan karşıya geçerken arabalar birden hareket etti. Koşturdum. O ara çantamın askısı kopmuş. Düşürdüm. Büfeye gittim. Sonra büfede para üstü dönmem gerekiyordu. Çantamın olmadığını fark ettim. Sonra esnafları aradım. Bulamadım. Karakola gittim. Daha sonra kahvede diye haber ettiler. Kahveye gittim, bulamadım. Tekrar karakola gittim. İfademi verdim, çıktım. O sırada arkadaş ulaştı. Sonra eksiksiz teslim aldım. Teşekkür ederim kendisine.”

Kaynak: İHA