BBP İl Başkanı Murat Önal, 12 askerin şehit olmasına neden olan terör saldırısını lanetledi.

Önal, yaptığı açıklamada, “Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit operasyonundaemperyalistlerin uşağı PKK terör örgütünün saldırısı sonucu, 6 kahraman mehmetçiğimizin şehit olduğu, 4 kahraman askerimizin de yaralandığı haberini aldık.

Necip Türk Milletimizin soylu her ferdi gibi son derece üzgünüm.

Terörün bütün unsurlarıyla mücadele edilmezse, belediyelere, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mize, terör örgütü unsurlarının sızmasına; belediyelerin, terör örgütüne para ve eleman sağlamasına; basında yancılarının meşrulaştırma konuşmaları yapmasına, Gazi Meclisimizin, terör propagandası için kullanılmasına engel olunmazsa; terör örgütünün kurdurduğu, yönettiği, söylemini, politikalarını, yöneticilerini, adaylarını belirlediği sözde siyasi partiye, milletimizin yüz milyonlarca lirasını vermeye devam edilirse; evlatlarımızı, yiğit Mehmetçiklerimizi gelecekte de maalesef bu ihanet şebekesine kurban vereceğiz.

Bir kez daha, TBMM’yi, AYM başta olmak üzere, yargı kurumlarımızı acilen görevlerini yapmaya davet ediyorum.

Aziz Şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve asil milletimize sabır ve başsağlığı yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK