Söğütspor, olaylı Osmaneli Belediyespor maçının ardından yaşanan olaylara ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Söğüt’ün ev sahipliği yaptığı maç sahada yaşanan tatsız olayların ardından yarıda kalmış, maçın ardından ise Osmaneli Belediyespor takım aracı Söğütsporlu taraftarlar tarafından taşlı saldırıya uğramıştı.

Yaşanan olayların ardından Söğütspor Kulüp Başkanlığı tarafından kamuoyu açıklaması gerçekleştirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün yaşanan olayların öncelikle bizi derinden üzdüğünü belirterek sözlerimize başlamak isteriz. Türk futboluna yakışmayan olayların her zaman karşısında durduğumuzu, hem yönetim olarak hem taraftarımızla hemde futbolumuzla bunu yıllardır göstermiş bulunmaktayız. Maça gelince Osmaneli Belediye Sporun taraftarlarının hepsinin alkollü veya değişik madde kullanarak maça geldikleri gözle görülmüştür. Küfürlü tezahüratlarla başlayarak maç boyunca tribünümüzü tahrik etmişlerdir. Yardımcı hocaları tribünümüze dönüp el hareketleri yapıp taraftarımızı kışkırtmıştır. Osmaneli Belediye Sporun 21 numaralı oyuncusu maç başında başlayarak defalarca tribünümüzü fazlasıyla kışkırtmıştır. Sakinleştirmek için elimizden geleni yapmış bulunmaktayız ve en sonunda hakemin kararı üzerine misafir takım kulübesinin arkasından taraftarlarımızı kaldırıp kendi kulübemizin arkasına taşımış bulunmaktayız. Maçın 45+4'üncü dakikasında, Takımımız 2-1 öne geçtikten sonra, rakip takımın hocası taraftarımızı kaldırmamıza rağmen, önce tribünü bahane ederek sonrasında hakemin kararlarını doğru bulmadığını söylersek takımını sahadan çekme kararı almıştır ve hakemde maçı 2-1 iken tatil etmiştir. Maç sonunda istenmeyen hadiseler yaşanmış olup sonuçları bizi derinden üzmüştür. Taraftar otobüsünü kullanan şoförün stad çıkışında taraftarımıza kornalar basarak içindeki sözde taraftar diye gezinen şahısların camdan kafalarını çıkararak ağızlarından çok kötü küfürler savurarak kışkırtmaya devam etmişlerdir. Bunların sonucunda da istenmeyen hadiseler meydana gelmiş bulunmaktadır. Şunu da özellikle belirtmek isteriz ki, play-off'un ilk devresinde Osmaneli Belediye Spor deplasmanındaki maçında hem taraftarımıza hem sahadaki oyuncularımıza soda şişeleri, alkol şişeleri, taş, cam bardak vb cisimler atılmıştır. Maç sonunda otobüslerimiz taşlanarak zor bela stattan çıkarılmıştır.

Bizim taraftarımız ise en ufak bir karşılık vermeyerek statdan ayrılmıştır. Bugün gelinen noktada ise karşımızda mağdur edebiyatı yaparak kamuoyunun tepkisini üstümüze çekmeye çalışan Osmaneli Belediye Spor Bulunmaktadır. Tribünümüzden kendilerine alkol şişesi atıldığını iddia etmektedirler. Böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Henüz 15 yaşında olan bir evladımıza otobüsten inip 15 kişi birden saldırmış olup şu an Bilecik'e sevk edilmiş durumdadır. Çok şükür hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Ellerinde kesici aletlerle taraftarlarımızın üstüne koşarak gelen bir taraftar grubu vardı bugün karşımızda neyse ki devletimizin polisi yetişerek olayların büyümesine engel olmuştur. Çok şükür ki iki taraftanda herhangi bir can kaybı vb. Bir durum söz konusu değildir.

Sayfamızdaki son gönderimizin altına tehdit içerikli yorumlar gelmektedir. Pazar günü Osmaneli’de oynanacak olan Osmaneli Gençlerbirliği maçında bizi alenen tehdit etmektedirler. Daha Sayfamıza atılan sayısız tehdit mesajlarına değinmiyoruz bile. Şunun bilinmesini isteriz ki Söğüt Spor Kulübü olarak taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, hocasıyla örnek bir kulüptür. Ve Söğüt Spor Kulübünün gidemeyeceği hiç bir deplasman yoktur. Olayların buraya gelmesini her ne olursa olsun kınıyoruz. Türk futboluna yakışmayan hareketler bunlar hiç hoş şeyler değildir.

Bu açıklamalarımızın da kalbimizden, gönlümüzden geçmediğini zorunda kaldığımız için yapmış olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Osmaneli Belediye Spor kulübü ve oyuncularına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Temennimiz bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmamasıdır.

Saygılarımızla”

Kaynak: KORKMAZ KESİK