1308 Osmaneli Belediyespor - Bozüyük Vitraspor U-17 karşılaşması yine istenmeyen olaylara sahne oldu. 1308 Osmaneli Belediyespor Antrenörü Tarıkcan Turgut, müsabaka sırasında rakip takım antrenörü ve taraftarları tarafından darp edildiğini ve hastanelik duruma geldiğini kaydetti.

1308 Osmaneli Belediyespor 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 17.30’da Bozüyük Vitraspor U-17 takımı ile Bozüyük Sentetik sahada karşı karşıya geldi.

Müsabakanın 50.dakikasında Osmaneli takımının 2-1 öne geçmesiyle rakip takımın gerginlik yaratmaya başladığını dile getiren 1308 Osmaneli Belediyespor Antrenörü Tarıkcan Turgut, rakip takım Antrenörü tarafından kendisine yönelik sözlü hakaret ve fiziksel saldırı gerçekleştiğini iddia etti.

Olay sonrası Bozüyük İlçe emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi olduğunu belirten Turgut, Bozüyük Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini ifade etti.

1308 Osmaneli Belediyespor tarafından müsabakaya yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1308 Osmaneli Belediyespor U-17 Takımımız 22.05.2024 Çarşamba günü saat 17.30’da Bozüyük Vitraspor’u U17 takımı ile Bozüyük Sentetik sahada karşı karşıya gelmiştir. Müsabaka rekabetin saygı kuralları çerçevesinde devam ederken takımımız maçın 50. Dakikasında 2-1 öne geçmeyi başarmıştır. Bu esnada mağlup duruma düşmenin gerginliği ile birlikte rakip takım antrenörü takım antrenörümüz Tarıkcan Turgut’a sözü hakaretlerde bulunmuş ardından fiziksel saldırı gerçekleşmiştir. Bu durumu gören rakip takım taraftarı da sahaya girerek oyuncularımıza ve teknik ekbimize fiziksel saldırıda bulunmuştur. Tüm bu olaylar sonrasında maçın hakeminin maçı tatil etmesini beklerken, maçın hakemi müsabakayı devam ettirmiştir.

Bir spor müsabakasında bu tarz olayları tasvip etmediğimizin bilinmesini istiyoruz. Özlelikle altyapıda örnek olunması gerekilen yaş grubunda bu tarz olayların yaşanması bizleri derinden üzmüştür. Bilecik’in güzide kulübü olan Bozüyük Vitraspor Yönetiminin konu ile ilgili gerekli işlemleri yapacağına inancımız tamdır.

Bozüyük Vitraspor ile oynadığımız takım maçlarında da İl Hakem Kurulu tarafından Bozüyüklü bir hakem atanmıştır. Bu atama sonrasında kulüp yönetimi olarak hem Bilecik ASKF Yönetimi hem de İl Hakem Kurulu ile görüşerek bu atamanın doğru olmadığını belirtip daha dikkatli atamaların yapılmasını talep etmiştik. Ancak bu müsabaka gösterdi ki taleplerimiz hem Bilecik ASKF hem de İl Hakem Kurulu tarafından dikkate alınmamış olacak ki bu müsabakaya yine Bozüyüklü hakem atanmıştır. Dikkatsizce hakem atamasını yapan İl Hakem Kurulunu ve tüm suçlamayı İl Hakem Kuruluna atarak sıyrılmaya çalışan Bilecik ASKF Yönetimini ve Futbol İl Temsilcisini esefle kınıyoruz.

Bundan sonraki süreçte devletimiz ile tam işbirliği içerisinde olacağımızı, oyuncularımızın teknik ekiplerimizin ve taraftarlarımızın saha dışı olayların dışında kalarak sporun doğasına uygun hareket edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Kulübümüz üzerinde oynanmak istenen tüm oyunları sahada göstereceğimiz performansla bertaraf edeceğimizi ve yaşanan bu olayları sessiz kalanları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.”

Kaynak: BETÜL KESİK