Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile açılan İlk Yardım Eğitim Merkezi, faaliyetlerini sürdürüyor.

Bozüyük MTAL İlk Yardım Eğitim Merkezinde; İlçede görev yapan öğretmenlere, Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilen eğiticiler tarafından, İlk yardım uygulamaları, hayat kurtarma teknikleri, yaralanmalar, yanık, kırık, çıkık, zehirlenme, boğulma, yaşam desteği gibi konularda hem uygulamalı hem de teorik eğitimler verilmekte, katılımcılara da onaylı sertifika düzenleniyor.

İlçedeki büyük bir eksiği kapatan İlk Yardım Eğitim Merkezinde, okullarımızda oluşması muhtemel kazalar, yaralanmalar ve diğer hayati tehlike yaratabilecek durumlar hakkında, öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin arttırılması, acil müdahale ile hayat kurtarılmasının da sağlanması hedefliyor.

Önümüzdeki dönemlerde, ilçemizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve fabrikalarda çalışanlar ile işletme yetkililerine de aynı eğitimlerin verilmesi yönünde hazırlık ve çalışmalar yapılıyor.