Vali Şefik Aygöl’ün başkanlığında Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Bilecik Valiliğinde yapılan toplantıya ilimizdeki çeşitli kamu kurum yöneticileri katıldı. Toplantıda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bağlı tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitim gören öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılını en verimli şekilde geçirmeleri için alınacak tedbirler görüşüldü.

ÖNCELİK BARINMA İHTİYACI

Türkiye genelinde olduğu gibi Bilecik’te de her geçen gün artan kira fiyatları vatandaşların bütçelerini zorluyor. Yüksek enflasyon ve inşaat maliyetlerinin doların da etkisiyle yükselmesi yeni konut arzını sınırlıyor. Artan maliyetler ve buna bağlı konut arzının azalması ise kiracı sayısını artırırken, ev sıkıntısı sebebiyle kira ücretlerini de yüksek meblağlara ulaştırdı. Bu sıkıntılar, ilimizi tercih eden üniversite öğrencilerinde de endişe yaratıyor.

 VALİ AYGÖL, “BAŞTA BARINMA SORUNU OLMAK ÜZERE BİR SIKINTI YAŞAMAMALARINI SAĞLAMALIYIZ”

 Vali Aygöl başkanlığında yapılan toplantıda, öncelik olarak üniversite öğrencilerinin barınma problemi yaşamamasına dikkat çekildi.

Vali Aygöl “Tüm üniversiteli gençlerimizin başta barınma ihtiyacı olmak üzere herhangi bir sorun yaşamadan sadece eğitimlerine odaklanmalarını ve evlatlarımızın kendi evlerindeymiş gibi güven ve huzur içinde olmalarını sağlamalıyız.” dedi.

BAŞKAN SUBAŞI, “ORTAK AMACIMIZ BARINMA SORUNUNUN YAŞANMAMASI”

Toplantı sonrası değerlendirme yapan Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ise  “Ortak amacımız, üniversite öğrenimi gören öğrencilerimizin barınma sorunu yaşamaması. Bu doğrultuda ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi. BETÜL KESİK