Söğüt’te aracıyla seyir halindeyken Jandarma ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçan şahıs, ekiplerin takibi sonucu yakalandı. Şahsın aracında yapılan aramada uyuşturucu madde çok sayıda ateşli silah ele geçirildi.

Whatsapp Image 2024 02 09 At 16.46.34Alınan bilgilere göre; Söğüt İlçesinde icra edilen önleyici kolluk faaliyetinde bir otomobilin dur ihtarına uymayıp kaçtığı Trafik Jandarması tarafından bildirildi. Yapılan araştırma ve takipte araç sürüsünün H. K. isimli şahıs olduğu tespit edildi H.K.  ilçe merkezinde bıraktıktan sonra S. K. İsimli şahsın aracıyla kaçmaya devam etti ve  köy yolunda Jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Konu hakkında Cumhuriyet savcısına bilgi verilerek adli arama kararı alınırken; yapılan aramada yaklaşık 5 gr ağırlığında metamfetamin olduğu değerlendirilen madde, 1 adet payp, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kurusıkıdan bozma tabanca, 14 adet 12'lik tüfek fişeği ve 6 adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile mevcutlu olarak Söğüt Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmek üzere gözaltına alındı.


 

Kaynak: Eyüp KELEBEK