Bilecik merkez ve ilçelerinde Kurtuluş günleri kapsamında çeşitli etkinlik ve konserler düzenlendi.

Belediyeler tarafından düzenlenen kurtuluş günleri etkinlikleri kapsamında her belediye bir sanatçı getirirken, Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde sahne ücreti çok yüksek olan 4 sanatçı yer aldı.

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtuluş Günleri etkinlikleri kapsamında Şevval Sam, Funda Arar, Sagopa Kajmer ve Sıla gibi ünlü isimler sahne aldı. Bu sanatçıların aldıkları yüksek ücretler ise  “Nereden geliyor bu değirmenin suyu?” sorusuna neden oldu.

4 SANATÇIYA 11 MİLYON TL

Belediye tarafından organize edilen ve  günler süren etkinlik programında; yerel sanatçı ve grupların yanında sahne ücretleri çok yüksek olan sanatçılar da sahne aldı. Şevval Sam’ın 1 milyon, Sıla’nın 1 milyon 500 bin, Funda Arar’ın 1 milyon 500 bin, Sagopa Kajmer’in de 1 milyon TL alarak sahneye çıktığı, diğer yandan sanatçılara orkestra ve ekibiyle birlikte 11 milyon TL ödendiği iddia edildi.

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Bilecik’teki diğer belediyelerin Kurtuluş Günleri etkinliklerine bakıldığında yalnızca bir sanatçı getirdiği görülürken, Bozüyük Belediyesi tarafından her etkinliğe bir sanatçı getirilmesi gövde gösterisi olarak yorumlandı.

Bozüyük Belediyesinin sahne ücretleri çok yüksek olduğu bilinen 4 sanatçı birden getirmesi şaşkınlık yarattı.

Yaklaşık 11  milyona yakın ücretin sadece 4 sanatçı için harcanması, “Bozüyük Belediyesi bekleyen bütün hizmet ve yatırımları tamamlandı, ödenek aktaracak yer bulamadı mı ki bu kadar fazla para keyfi olarak harcayabiliyor? Belediyenin kasası yatırım yerine eğlence için milyonlarca lira harcayabilecek kadar fazla mı dolu? Bu değirmenin suyu nereden geliyor? ” sorularına neden oldu.

HALKIMIN ÇIKARLARINI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM DEMİŞTİ…

Bakkalcıoğlu’nun her platformda söylediği halkımın çıkarlarını düşünmek zorundayım sözleri sonrası bu denli yüksek rakamları sanatçılara aktarması dikkat çekerken, sözleriyle eylemlerinin ters düştüğünü gösterdi.

SEÇİM YATIRIMI MI?

Diğer yandan düzenlenen şaşaalı program, mevcut Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu’nun önümüzdeki yerel seçimler için bir seçim yatırımı olarak görüldü. KORKMAZ KESİK