Önceki dönem Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, son zamanlarda hakkında çıkan iddialara karşı açıklamalarda bulundu.

iftiralar ve dedikodular nedeniyle çok yorulduğunu ve artık  Osmaneli’de olmayacağını belirten Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

“31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrası halkın tercihine saygı duyarak Osmaneli siyasetinden çekildim. Bilecik merkezde açtığım ve ilin tümüne hizmet verecek işyerimle güçlü olduğum mesleğime döndüm. Belediye Başkanlığına başlamadan önce Bilecik ilinde Gelir Vergisi sıralamasında ilk 5 de yer aldığım kapasiteye Allah’ın yardımıyla yine erişmek için gece gündüz çalışıyorum.

Son günlerde sosyal medyada, basında şahsımı ve ailemi hedef alan çok çirkin ve seviyesiz bir ortamın içine çekilmeye çalışıldığımı gördüm. Yalan ve gerçek dışı haberlere cevap vererek kimseyi meşgul etmek istemiyorum. Hukuki olarak gerekli girişimleri zaten başlattım.

Osmaneli’de siyasi partiler belediye ve diğer konularda kendi eleştirilerini yapsınlar, ben artık Osmaneli’de yokum. Siyasetin bu kadar seviyesiz ve çirkin konuma geleceğini hiç düşünmemiştim. Çok üzgünüm.

Son 5 yıldır yalan, iftira, dedikodu ile yaratılan algılarla şahsım, ailem çok yıprandık. Aile yaşantımdan  fedakarlık ederek gece gündüz Osmaneli için çalıştım. Bir çok proje, yatırım ve hizmeti ilçemizde gerçekleştirdik. Osmaneli çok değerli hale geldi.

Tarım,turizm,sanayi,eğitim vb her alanda çok güzel yatırımlar aldık.

Osmaneli ilçemize, Osmaneli halkına hizmet etmekten başka ben ne yaptım.Tüm zamanımı sizlere ve bu güzel Osmaneli’ye hizmet için harcadım.

Sonuçta ben ve ailem hiç hak etmediğimiz iftiralar, yalanlarla mücadele ediyoruz. Seçimler bitti ve biz hala Sosyal medyadan, basından linç ediliyoruz.Ne diyeyim hepinizin canı sağolsun.Vardır bir bildiğiniz.

Ben size 10 yıl hizmet ettiğim Osmaneli Belediyesini,borçsuz, kredisiz ve aldığım gayrimenkullerle varlık zengini yaparak çok güçlü bir mali yapıyla bir çok hizmeti, yatırımı, projeyi hayata geçirerek bıraktım. Bana ve aileme teşekkür etmesi gerekenler her gün yalan ve iftiralarla bizi Osmaneli ilçemizden silmek istiyorlar. Canınız sağolsun, artık ben Osmaneli’de yokum, çok yoruldum ve çok üzgünüm.

Artık Osmaneli’de Münür Şahin yok. Üzerimden siyaset yapmayın. Kimsenin rakibi falan değilim. Ben Osmaneli İlçemizi 10 yılda süper lige çıkardım, sonrasını ben bilemem. Bana ve aileme Osmanelisiz yaşamda saygı duyun ve bizi linç etmeyin. Unutmayın biz sizlere 10 yıl hizmet ettik, asla emanetinize ihanet etmedik ve onu büyüttük ve  değerini arttırdık. Allah’a emanet olun ,hakkınızı helal edin varsa bir hakkımız bizden de her şey helal olsun."

Kaynak: NEVZAT KAPTAN